۰۲۱-۸۷۷۰۰۹۱۳

چرا مهاجرت به کانادا پرطرفدار است؟

چرا مهاجرت به کانادا پرطرفدار است؟
۱۳ اسفند

مهم‌ترین دلیل مهاجرت به کانادا پیشرفت از لحاظ اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی است. کانادا فرصت‌های بهتری برای پیشرفت شغلی، اشتغال عمومی، رشد شخصی و تعاملات اجتماعی را فراهم می‌کند و به دلیل حسن شهرت در شرایط اقتصادی باثبات و اجتماعی، فرهنگی به یکی از محبوب‌ترین کشورها برای مهاجران تبدیل شده تا مهاجران بتوانند کیفیت زندگی ایده‌آلی را در این کشور تجربه کنند.

در میان کشورهای توسعه یافته و عضو سازمان همکاری اقتصادی و توسعه بین المللی، مهاجرت به کانادا طرفدار بیشتری دارد. تقریباً 0.7 درصد، چیزی حدود 250 هزار نفر هر ساله به این کشور مهاجرت می‌کنند.

در این میان 200 هزار نفر از مهاجران، کارکنان خارجی و 100 هزار نفر آن‌ها دانش آموزان هستند که به دلیل شرایط تحصیلی ایده آل، افزایش نرخ اشتغال در میان مهاجران و شرایط اقتصادی مناسب در کانادا تمایل اقامت در این کشور را افزایش می‌دهد.

مهم‌ترین دلایل مهاجرت به کانادا

• فرصت اقتصادی کشور کانادا

در پی اقتصاد ناپایدار در ایالات متحده، بسیاری از مهاجران به فکر مقاصد تازه‌ای بودند که از نظر اقتصادی شرایط باثبات‌تری داشته باشد. کانادا به عنوان یکی از باثبات‌ترین کشورها از لحاظ اقتصادی شناخته شد که برای افراد جویای کار نیز بازارکار خوبی داشت. 

 پیش‌بینی‌ها درمورد شرایط اقتصادی و تعادل بودجه کانادا مثبت است. در این کشور هماهنگی در بودجه حتی از کشورهایی مانند فرانسه، آمریکا، ایتالیا و ژاپن بیشتر مشهود است. هماهنگی بودجه در شرایط اقتصادی کانادا نشانه‌ی اقتصادی قوی است که سبب تمایل به مهاجرت و اقامت درکانادا می‌شود.

این حقایق در مورد وضعیت اقتصادی و بازار کار کانادا نشان خوبی برای افراد کار آفرین می باشد. بازار وسیع و پایدار این کشور مکان مناسبی برای راه اندزی کسب و کار استارتاپی می باشد. پس مشهود است که مهاجرت از طریق ویزای استارتاپ کانادا مناسب این افراد می باشد.

از دیگر روش های مهاجرتی به کانادا که بازار پر رونق این کشور آن را پر طرفدار می کند، ویزای ICT کانادا می باشد. و دلیل اینست که فردی که کسب و کار خود را به کانادا انتقال می دهد اطمینان دارد که فرصت انجام و گسترش فعالیت را در کانادا دارد.

• تنوع فرهنگی کانادا

کانادا کشوری مهاجرپذیر است و در میان مهاجران از لحاظ شرایط و تنوع فرهنگی شهرت بسیاری دارد. هیچ حزبی در کانادا مخالف مهاجرت به این کشور نیست، آزادی کامل دین و فرهنگ وجود دارد و از لحاظ نژاد، اقلیت‌ و زبان‌هایی که صحبت می شود هیچ محدودیتی در این کشور وجود ندارد.

این نگرش برای اقامت در کانادا حسن به شمار می‌رود. سیاست‌های دولتی و شرایط فرهنگی کانادا باعث شده تا دیدگاه و شناخت جهانیان از این کشور به عنوان ملتی که به آزادی و حقوق انسانی احترام می‌گذارد، تفاوت های فرهنگی و نژادی را می‌پذیرد و کیفیت بالایی برای زندگی ارائه می‌دهد، بسیار مثبت باشد. همچنین به عنوان یک شهروند و یا دارنده پاسپورت کانادا، می‌توانید سفر بدون ویزا به سراسر جهان را تجربه کنید.

• آموزش عالی کشور کانادا

یکی از دلایل تقاضای مهاجرت به این کشور، شرایط تحصیل در کانادا است. طبیعی است که والدین دانش آموزانی که قصد تحصیل در کانادا را دارند، توقع سطح بالایی از شرایط تحصیلی فرزندان خود در این کشور داشته باشند.

از سیستم آموزشی کانادا به عنوان یکی از بهترین سیستم های آموزشی دنیا، مقرون به صرفه و قابل دسترس برای عموم یاد می‌شود، همچنین استانداردهای بالای تحصیلی در کانادا نوید آینده‌ای روشن و شغلی مناسب برای دانش آموزان را می‌دهد و مدرک تحصیلی دریافتی از این کشور را جز معتبرترین و قابل استفاده‌ترین مدارک در اکثر کشورهای دنیا می‌شناسند به همین خاطر کانادا به مقصدی جذاب برای مهاجران تبدیل شده است.

همین افزایش مهاجرت سطح دانش عمومی را افزایش داده و نیروی کار متخصص‌تری را وارد جامعه کرده است. این نیروی کار متخصص در مشاغل عملکرد بهتری داشته‌اند که درنهایت سبب رونق اقتصاد در این کشور شده است. بنابراین می‌توان گفت وضعیت تحصیلی کانادا هم برای افرادی که تمایل به مهاجرت به کانادا دارند و هم برای شرایط اقتصادی کانادا مفید است

• فرصت اشتغال در کانادا

موقعیت‌های شغلی مناسب و حقوق و مزایای ایده آل برای مهاجرانی که از تخصص، مهارت و سطح بالایی از دانش برخورداند، یکی دیگر از عوامل رونق مهاجرت کاری به کانادا است. کمبود نیروی کار سبب پذیرش سخاوتمندانه مهاجران در کانادا شده است. همچنین افرادی که جهت تحصیل به اقامت در کانادا فکر می‌کنند می‌توانند آینده‌ی شغلی پس از فارغ‌التحصیلی را تضمین شده بدانند. 

به طور کلی، قوانین مهاجرت به کانادا نسبت به سایر کشورها سختگیرانه نیست و یکی از معدود کشورهایی است که سهمیه مهاجران جدید را کاهش نداده است. با توجه به مجموع عوامل گفته شده یعنی شرایط اقتصادی، فرهنگی و وضعیت تحصیلی در کانادا روزبه‌روز به جمعیت مهاجران و اقامت در این کشور افزوده می‌شود.

Rate this post
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.