راهنمای جامع

ویزای هنرمندان فرانسه (پاسپورت تلنت)

شما با مطالعه این مقاله، پاسخ سئوالات زیر را خواهید دانست:

 • پاسپورت تلنت فرانسه چیست؟
 • پاسپورت تلنت فرانسه به چه کسانی اعطا می‌گردد؟
 • با دریافت پاسپورت تلنت فرانسه چه امکاناتی در اختیار شما قرار می‌گیرد؟
 • چرا این ویزا را با نام ویزای هنرمندان فرانسه نیز میشناسند؟
 • اسناد لازم برای دریافت پاسپورت تلنت فرانسه چیست؟
 • مدت زمان ویزای هنرمندان فرانسه (پاسپورت تلنت) چه میزان است؟
 • آیا با اخذ پاسپورت تلنت فرانسه خانواده خود را به همراه خواهید برد؟
 • مدت زمان اخذ ویزای هنرمندان فرانسه(پاسپورت تلنت) چقدر است؟
 • پاسپورت تلنت فرانسه را به چه کسانی پیشنهاد می‌دهیم؟

تیم اسمارت آپ به پشتوانه آژانس ۳۶۰ درجه کسب و کار و مهاجرت چهره نگار مفتخر است که امکان دریافت پاسپورت تلنت فرانسه را برای متقاضیان ایرانی فراهم نموده است.

پاسپورت تلنت فرانسه چیست؟

سالها قبل از اینکه روش گلوبال تلنت توسط انگلیس برای جذاب نخبگان، هنرمندان و پژوهشگران راه اندازی شود، دولت فرانسه با ارائه پاسپورت تلنت فرانسه گامی مهم در راستای افزایش کیفیت مهاجران به فرانسه با ارائه روش پاسپورت تلنت یا Passport Talent برداشت. بر خلاف اسم این روش شما از اول پاسپورت دریافت نخواهید کرد. این اقامت برای ده دسته از نخبگان طراحی شده است. محورهای اصلی در این برنامه برای فعالان عرصه هنر، پژوهش، ورزش، کسب و کار، علوم و ادبیات است. در این الگو متقاضی باید اثبات نماید برای مدت زمانی بیشتر از ۳ ماه نیاز به حضور در فرانسه دارد. در ادامه در خصوص جزئیات این روش مهاجرتی بیشتر خواهید دانست.

حتما بخوانید: راهنمای جامع مهاجرت از طریق ویزای استارتاپ فرانسه

ویزای هنرمندان فرانسه (پاسپورت تلنت)

پاسپورت تلنت فرانسه به چه کسانی اعطا می‌گردد؟

 • فارغ التحصیلان جدید دارای مهارت:

اگر فارغ التحصیلان با توانمندی های شاخص بین المللی قابلیت دریافت نامه دعوت به همکاری از موسسات معتبر فرانسوی داشته باشند. اغلب پژوهشگران از این رده برای اقدام استفاده می کنند. دعوت به همکاری یک موسسه پژوهشی و یا ادبی برای این دسته از متقاضیان الزامی است.

 • استخدام به عنوان کارمند دارای صلاحیت:

فارغ التحصیل شده و دارای مدرک کارشناسی ارشد و یا مدرکی معادل آن باشند و یا مدارک پیشرفته ای همچون مدارک فنی DUT و BTS را از فرانسه دریافت نموده باشند واجد شرایط دریافت این نوع ویزا هستند. این دسته از متقاضیان باید در فرانسه مدرک خود را دریافت کرده باشند. برای بیشتر دانستن در این خصوص به مقاله تحصیل ارشد در فرانسه و مقاله تحصیل دکتری در فرانسه مراجعه فرمائید.

 • استخدام توسط یک شرکت مبتکر:

این دسته بندی به افراد جوان و تازه فارغ التحصیل شده دارای مدرک کارشناسی ارشد و یا مدرکی معادل آن و یا مدارک پیشرفته (BTS و یا DUT) اختصاص دارد که توسط یک شرکت مبتکر استخدام شده اند و آن شرکت سالانه درآمدی بیش از ۳۵٫۵۲۶٫۴۰ یورو را برای آنها در نظر می گیرد.

 • کارمندان فوق متخصص دارای بلوکارت اتحادیه اروپا:

طبق این دسته بندی، تنها کارمندان فوق متخصص دارای مدرکی که طول مدت تحصیل آن بیش از سه سال بوده و یا حداقل ۵ سال تجربه کار حرفه ای داشته باشند امکان اخذ بلوکارت اروپا را دارند. به علاوه، در هنگام ارائه درخواست برای این نوع ویزا لازم است فرد قرارداد کاری یک ساله با اعتبار حداقل یک ساله را نیز ارائه دهد و نشان دهد حداقل سالانه ۵۳٫۸۳۶٫۵۰ یورو درآمد خالص خواهد داشت.

 • محققان:

محققان دارای مدرکی حداقل معادل فوق لیسانس که به قصد انجام تحقیقات و یا سخنرانی در دانشگاه وارد فرانسه می شوند. محققان لازم است مدارکی دال بر محقق بودن خود و همچنین مدارکی حاکی از قصد خود و طول مدت اقامت در فرانسه را ارائه دهند.

 • بنیان‌گذاران کسب و کارها – کارآفرینان:

این دسته بندی می تواند برای مهاجرت هنرمندان به فرانسه سهولت بیشتری را به همراه داشته باشد چرا که به افرادی تعلق می گیرد که به دنبال راه اندازی کسب و کار هستند و از صلاحیت لازم برای انجام فعالیت های اقتصادی برخوردار هستند. این فعالیت های اقتصادی می توانند در قالب پروژه ای جدید برای راه اندازی یک شرکت صنعتی، تجاری و یا شرکت صنایع دستی به انجام برسند. علاقه مندان اخذ ویزای هنری فرانسه می توانند از این طریق برای ارائه آثار هنری و صنایع دستی خود اقدام نمایند.

 • پروژه اقتصادی مبتکرانه:

افرادی که یک پروژه اقتصادی مبتکرانه داشته و می توانند مدارک لازم را ارائه دهند در این دسته قرار می گیرند. پیش از ارائه درخواست برای این نوع ویزا لازم است یک نهاد دولتی پروژه را به رسمیت شناخته باشد. برای آگاهی بیشتر در این زمینه به مقاله ویزای استارتاپ فرانسه مراحعه فرمائید.

 • سرمایه گذاران اقتصادی:

این پروسه در مورد افرادی صدق می کند که علاقه دارند در شرکتی سرمایه گذاری نمایند که حداقل ۱۰% سرمایه آن متعلق به آنهاست و یا افرادی که تمایل دارند در شرکتی سرمایه گذاری نمایند که شخصاً مدیریت آن را بر عهده داشته و یا حداقل ۳۰% سهام آن را در اختیار دارند. به علاوه، افراد دارای توانایی سرمایه گذاری به ارزش حداقل ۳۰۰٫۰۰۰ یورو در فرانسه و اثبات این تمکن مالی نیز می توانند برای دریافت این ویزا درخواست دهند.

 • هنرمندان و بازیگران:

مهاجرت هنرمندان به فرانسه از طریق این روش برای افرادی که تمایل دارند برای مدتی بیش از سه ماه به منظور انجام فعالیت های هنری و یا فعالیت به عنوان بازیگر در فرانسه اقامت داشته باشند میسر شده است. البته لازم است این افراد برای فعالیتی که انجام می دهند حقوق دریافت کنند.

 • رهبران شاخص هر حوزه ای از هنر و کسب و کار:

شرایط اخذ ویزای هنرمندی فرانسه از طریق این دسته نیز فراهم شده است. در حقیقت، افرادی که در حوزه کاری خود مشهور و یا شناخته شده هستند و تمایل دارند فعالیت خود را در فرانسه ادامه دهند می توانند تحت این دسته برای دریافت پاسپورت تلنت درخواست دهند.

با دریافت پاسپورت تلنت فرانسه چه امکاناتی در اختیار شما قرار می‌گیرد؟

با دریافت پاسپورت تلنت شما مجموعه ای از امکانات را در اختیار خواهید داشت که به مهمترین آنها اشاره می‌شود:

ویزای هنرمندان فرانسه (پاسپورت تلنت)

چرا این ویزا را با نام ویزای هنرمندان فرانسه نیز میشناسند؟

دولت فرانسه از طریق همین برنامه فرایند مهاجرت هنرمندان کشورهای دیگر به فرانسه را مدیریت می کند. اخیرا بازیگر توانمند کشورمان خانم گلشیفته فراهانی پس از طی دوره ده ساله خود در قالب همین برنامه پاسپورت فرانسه را دریافت نموده است.

اسناد لازم برای دریافت پاسپورت تلنت فرانسه چیست؟

ویزای هنرمندان فرانسه (پاسپورت تلنت)

مدت زمان ویزای هنرمندان فرانسه (پاسپورت تلنت) چه میزان است؟

متقاضیان می توانند بر اساس درخواست خود تا نهایتا ۴ سال اقامت را درخواست نمایند. اگر در این دوره چهارساله مشکل حقوقی برای ایشان ایجاد نشده باشد و به موضوعی که ادعا کرده است مشغول باشد یک دوره یک ساله دیگر هم به این دوره چهارسله اضافه می‌شود.

آیا با اخذ پاسپورت تلنت فرانسه خانواده خود را به همراه خواهید برد؟

اگر دوره نهایتا چهارساله اولیه را پشت سر گذاشته باشید و تمدید یکساله آن را نیز به دست آورده باشید اقامت پنج ساله دیگری را نیز دریافت خواهید کرد. اگر در مجموع ده سال از حضور شما در فرانسه گذشته باشد و به زبان و فرهنگ فرانسه مسلط شده باشید پاسپورت فرانسه را دریافت خواهید کرد.

مدت زمان اخذ ویزای هنرمندان فرانسه(پاسپورت تلنت) چقدر است؟

مهمترین و حساس ترین بخش انجام این روش تهیه اسناد پشتیبان این نکته که شما فردی با شهرت و توانایی های خاص هستید خواهد بود. اگر این اسناد آماده باشد روند اخذ تائیدیه و ویزا در دوره ی زمانی ۱۲۰ تا ۱۵۰ روز اخذ خواهد شد.

پاسپورت تلنت فرانسه را به چه کسانی پیشنهاد می‌دهیم؟

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.