راهنمای جامع

ویزای استارتاپ مالزی​​

شما با مطالعه این مقاله، پاسخ سؤالات زیر را خواهید دانست:
 • ویزای استارتاپ مالزی چیست؟
 • ویزای استارتاپ مالزی مناسب چه افرادی است؟
 • شرایط دریافت این ویزا چیست؟
 • بیزینس‌پلن شما باید دارای چه خصوصیاتی باشد؟
 • چه شرایطی برای تمدید اقامت شما در مالزی لازم است؟
 • آیا ویزای استارتاپ مالزی به شما اجازه به همراه بردن خانواده‌تان را می‌دهد؟
 • مزیت‌های دریافت استارتاپ ویزای مالزی چیست؟
 • دریافت این ویزا چه مدت به طول می‌انجامد؟
 • اسمارت‌آپ ویزا در این مسیر چگونه به شما کمک می‌کند؟
 • چگونه می‌توان برای ارزشیابی حرفه‌ای اسمارت‌آپ اقدام کرد؟

این مقاله توسط متخصصان اسمارت‌آپ ویزا و برای استفاده کارآفرینان ایرانی نگارش و منتشر شده است. هرگونه بازانتشار آن بدون مجوز از اسمارت‌آپ ویزا، مورد پیگیری قانونی قرار خواهد گرفت.

ویزای استارتاپ مالزی چیست؟

مالزی به‌عنوان قطب تکنولوژی آسیا که در رقابت تنگاتنگی با سنگاپور، ژاپن و کره جنوبی است، همانند این سه کشور بستری را برای جذب نخبگان و ایده‌پردازان عرصه تکنولوژی‌های نو تدارک دیده است. ویزای استارتاپ مالزی در دو سال گذشته بیش از ۳.۰۰۰ استارتاپ را از این طریق در کشور خود پذیرفته است. برای شرکت در این برنامه باید زبان انگلیسی، مالزیایی (مالایی؟) و یا چینی بلد باشید.

استارتاپ ویزای مالزی

ویزای استارتاپ مالزی مناسب چه افرادی است؟

 • نداشتن سوء‌پیشینه مورد تأیید سفارت مالزی در تهران
 • ارائه طرح کسب‌وکار عالی که براساس داده‌های بازار جنوب شرق آسیا تدوین شده باشد
 • داشتن 50000 رینگیت مالزی (معادل 11000 دلار در فروردین 1399) در حساب بانکی به مدت سه ماه

شرایط دریافت این ویزا چیست؟

استارتاپ ویزای مالزی

بیزینس‌پلن شما باید دارای چه خصوصیاتی باشد؟

همانند بسیاری دیگر از کشورها مقیاس‌پذیری و سرعت رشد احتمالی طرح ارائه‌شده و قابلیت سودزایی در صدر الزامات طرح ارائه‌شده قرار دارد. همچنین معمولاً بیزینس‌پلن‌های نوشته شده توسط کارآفرینان بدون داشتنِ راهنمای بومی موجب شکست بوده است. مالزی تأکید بسیاری بر شناخت بازارش توسط کارآفرینان دارد.

ما اجرای این فرآیند بدون پشتیبانی علمی منتورهای مالزیایی را توصیه نمی‌کنیم.

 

بیشتر بدانیم: ویزای استارتاپ کانادا چیست و مناسب چه افرادی می‌باشد؟

چه شرایطی برای تمدید اقامت شما در مالزی لازم است؟

از ابتدا شما یک ویزای یک ساله دریافت خواهید کرد و در صورت موفقیت نسبی شما در اجرای طرحتان، سپس ویزای ۵ ساله برای شما صادر خواهد شد. همچنین اگر شما موفق شوید در سال اول یک سرمایه‌گذار و یا انکوباتور مالزیایی پیدا کنید نیز اقامت ۵ ساله شما تمدید خواهد شد. پس از ۸ سال شما قادر به دریافت پاسپورت مالزی خواهید بود.

استارتاپ ویزای مالزی

آیا ویزای استارتاپ مالزی به شما اجازه به همراه بردن خانواده‌تان را می‌دهد؟

بله؛ همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال شما قادر به دریافت ویزا همراه با شما هستند. آن‌ها از تحصیل رایگان استفاده کرده و همسر شما حق کار خواهد داشت.

مزیت‌های دریافت استارتاپ ویزای مالزی چیست؟

دریافت این ویزا چه مدت به طول می‌انجامد؟

به غیر از مرحله تدوین طرح کسب‌وکار که معمولاً تا ۳ ماه به طول می‌انجامد، مراحل ارسال طرح و اخذ تأییدیه معمولاً یک ماه و دریافت ویزا سه هفته به طول می‌انجامد. این امر یعنی نهایتاً در ۴ تا ۵ ماه این فرآیند به سرانجام خواهد رسید.

استارتاپ ویزای مالزی

اسمارت‌آپ ویزا در این مسیر چگونه به شما کمک می‌کند؟

ما از ابتدا ایده شما را ارزیابی کرده و اگر شایسته این فرآیند باشد آن را عملیاتی می‌کنیم. بیزینس‌پلن شما در صورت علاقه خودتان توسط شرکای تجاری ما در کوالالامپور نگارش می‌شود. هرچند که شما در فرآیند آن حضوری فعال خواهید داشت. به شما در آماده‌سازی مدارک دیگر یاری رسانده و آماده مصاحبه می‌سازیم. ما فرآیند اخذ ویزای شما و همراهانتان را نیز مدیریت می‌کنیم و تا پایان در کنارتان خواهیم بود.

ویزا EB1 آمریکا

چگونه می‌توان برای ارزشیابی حرفه‌ای اسمارت‌آپ اقدام کرد؟

اسمارت‌آپ مایل است زمان و هزینه شما در این فرآیند بیهوده صرف نشود. بر همین اساس، هفته اول هر ماه، نشست‌های بررسی طرح‌های متقاضیان برگزار می‌گردد. در این برنامه‌ها متخصصان ما در ایران در جلسه ارائه ایده شما حضور خواهند داشت. پیش از حضور در این جلسه و پس از ثبت‌نام، کارشناسان ما فرمی را به شما می‌دهند تا شما خصوصیات طرح خودتان را کامل نگارش کرده باشید.

اگر مایل به شرکت در این جلسات هستید، فرم زیر را پر نمایید تا با شما تماس حاصل شود.

آنچه در کنارتان به سرانجام خواهیم رساند …

سوالات پر تکرار

کاملا به قدرت طرح کسب و کار شما بستگی دارد. به همین دلیل است که پیشنهاد می‌دهیم بیزنس پلن شما توسط پژوهشگران طرف قرارداد ما تهیه شوند تا توسط همانها مورد دفاع قرار گیرند.

در برخی کشورها تیم بودن یک امتیاز محسوب می‌شود. اما باید در نظر داشته باشید در برخی کشورها که یکی از الزامات تحقق استارتاپ ویزا داشتن سرمایه است، آن هزینه نیز به تناسب افزایش می‌یابد.

بله. در حقیقت این بهترین کار است. البته در آن صورت نیاز به ایجاد تغییراتی در بیزنس پلن خواهیم بود. ما به برخی از متقاضیان پیشنهاد می‌دهیم که از ابتدا برای دو یا سه کشور اقدام کنند. و در نهایت در انتخاب مقصد نهایی خود آزاد خواهند بود.

بله. هرچند که این کار ریسک دریافت استارتاپ ویزا را بالا می برد، اما قابلیت انجام آن هست. ما یک سرویس صرفا مشاوره ای نیز در این خصوص داریم که در تمام فرآیند در کنار شما هست اما به صورت مستقیم درگیر اجرا نیست و بسیار کم هزینه است.

در کشور مالزی برای این موضوع روش خاصی در نظر گرفته شده است. اما در اغلب کشورهای دیگر استارتاپ آتی شما نمی تواند در اصل در جای دیگری باشد و باید در همانجا راه اندازی شود. اما طبیعتا می‌توانید از زیرساخت فنی خود برای انتشار به زبان جدید استفاده کنید.

هرچند که ما این موضوع را در بیزنس پلن نخواهیم گفت چون یک امتیاز منفی محسوب می‌شود، اما به صورت کلی بله. خیلی از کارآفرین ها از این روش برای کنترل هزینه ها استفاده می کنند.

ج: بله. همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال شما از همان ابتدا همراهتان خواهند بود.

همسر شما قادر به دریافت اجازه کار و شاغل شدن دارد. و فرزندان شما به صورت مجانی اجازه تحصیل را خواهند داشت.

شما به عنوان کارآفرین ویزا دریافت کرده اید و اجازه کارمند شدن ندارید. هرچند می توانید به صورت فریلنسری فعالیت و درآمد داشته باشید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.