راهنمای جامع

ویزای استارتاپ هلند​​

شما با مطالعه این مقاله، پاسخ سؤالات زیر را خواهید دانست:

  • ویزای استارتاپ هلند چیست؟
  • ویزای استارتاپ هلند مناسب چه افرادی است؟
  • شرایط دریافت این ویزا چیست؟
  • چه شرایطی برای تمدید اقامت شما در هلند لازم است؟
  • چه شرایطی برای تمدید اقامت شما در هلند لازم است؟
  • ویزای استارتاپ هلند در چه صورتی به پاسپورت هلند منجر می‌شود؟
  • دریافت این ویزا چه مدت به طول می‌انجامد؟
  • اسمارت‌آپ ویزا در این مسیر چگونه به شما کمک می‌کند؟
  • چگونه می‌توان برای ارزشیابی حرفه‌ای اسمارت‌آپ اقدام کرد؟

این مقاله توسط متخصصان اسمارت‌آپ ویزا و برای استفاده کارآفرینان ایرانی نگارش و منتشر شده است. هرگونه بازانتشار آن بدون مجوز از اسمارت‌آپ ویزا، مورد پیگیری قانونی قرار خواهد گرفت.

ویزای استارتاپ هلند چیست؟

از سال ۲۰۱۵،‌ و همراه با سرعت گرفتن رشد استارتاپ دلتا (نامی که به اکوسیستم استارتاپی هلند داده‌اند) ویزای استارتاپ هلند تصویب شده و عملیاتی گردید. دولت هلند مایل است افرادی که قابلیت راه‌اندازی یک کسب‌وکار ریسک‌محور، مقیاس‌پذیر و نوآورانه را دارند از طریق این برنامه، ویزای استارتاپ دریافت کرده و در این اکوسیستم مشغول به کار شوند. دولت هلند همچنین با برنامه «فرش نارنجی» یا Orange Carpet در تلاش است مسیر رشد استارتاپ‌های راه‌اندازی‌شده توسط مهاجران کارآفرین را مدیریت کرده و در این خصوص به آن‌ها یاری رساند. شما اگر شهروند منطقه شینگن و سوئیس نبوده باشید، می‌توانید از این ویزا استفاده کنید.

ویزای استارتاپ هلند

ویزای استارتاپ هلند مناسب چه افرادی است؟

شرایط دریافت این ویزا چیست؟

شما باید برای به دست آوردن این ویزا شرایط زیر را فراهیم سازید:

لازم به ذکر است، شما لازم نیست به شخصه همۀ این موارد را تهیه کنید. بخش بزرگی از این فرآیند توسط اسمارت‌آپ مدیریت و یا حتی اجرا خواهد شد.

ویزای استارتاپ هلند

چه شرایطی برای تمدید اقامت شما در هلند لازم است؟

ویزای استارتاپ هلند یک‌ساله است و در پایان سال اول، اگر شرکت پشتیبان و یا منتور (راهنمای) شما اعلام کند رشد معقول و مطلوبی داشته‌اید، ویزای خوداشتغالی هلند را کسب خواهید کرد. معمولاً بهترین راه اثبات برای رشد مثبت، اعلام سود و پرداخت مالیات است.

راهنمای جامع استارتاپ ویزای هلند

آیا ویزای استارتاپ هلند به شما اجازه به همراه بردن خانواده‌تان را می‌دهد؟

بله. شما می‌توانید از ابتدا خانواده خود را به همراه خود به هلند ببرید. هرچند این عمل به معنای داشتن تمکن مالی بیشتر برای پوشش دادن هزینه‌های آن‌ها نیز خواهد بود.

ویزای استارتاپ هلند در چه صورتی به پاسپورت هلند منجر می‌شود؟

تمدید چهار سال مداوم ویزای خوداشتغالی، این امکان را برای شما فراهم خواهد کرد تا در ابتدای سال پنجم و با فراهم ساختن دیگر الزامات پاسپورت (از قبیل تسلط بر زبان) برای دریافت پاسپورت هلند درخواست بدهید.

راهنمای جامع استارتاپ ویزای هلند

مزیت‌های دریافت استارتاپ ویزای هلند چیست؟

دریافت این ویزا چه مدت به طول می‌انجامد؟

بخش عمده‌ای از زمانی که شما برای به دست آوردن این ویزا صرف خواهید کرد، مسائل مربوط به آماده‌سازی طرح کسب‌وکار و اسناد لازم است. اگر قرار باشد چنین طرحی از ابتدا نگارش شود، معمولاً ۹۰ تا ۱۲۰ روز به طول می‌انجامد. مرحله بعدی ارسال طرح‌ها و گفت‌وگو با منتورها، مراکز رشد و یا راهنمایان لازم برای تأیید طرح است که ممکن است از یک ماه تا سه ماه متغیر باشد. اما مرحله سوم که درخواست ویزا و مسائل مربوط به حضور شما در هلند خواهد بود، معمولاً در کمتر از دو ماه انجام خواهد شد. با این توضیحات زمان اجرای این روش بین ۶ تا ۹ ماه به طول خواهد انجامید.

ویزای استارتاپ هلند

اسمارت‌آپ ویزا در این مسیر چگونه به شما کمک می‌کند؟

اسمارت‌آپ عملاً تنها مجری این روش در ایران محسوب می‌شود. تیم ما  استارتاپی می باشند و تجربه خوبی در اجرای بی‌نقص این فرآیند دارند. ما از ابتدا ایده شما را ارزیابی کرده و اگر شایسته این فرآیند باشد آن را عملیاتی می‌کنیم. بیزینس‌پلن شما توسط شرکای تجاری ما در آمستردام نگارش می‌شود. هرچند شما در فرآیند آن حضوری فعال خواهید داشت. به شما در آماده‌سازی مدارک دیگر یاری رسانده و آماده مصاحبه می‌سازیم. ما فرآیند اخذ ویزای شما و همراهانتان را نیز مدیریت می‌کنیم و تا پایان در کنارتان خواهیم بود.

ما حتی اگر ایده شما در ارزشیابی امتیاز نیاورد، به یاری تیم ایده‌پردازان طرف قراردادمان در اروپا، در حوزه کاری خودتان به شما ایده‌های مطلوب را معرفی می‌کنیم.

اما بی‌شک مهم‌ترین توانمندی ما شبکه ارتباطی‌مان با بیش از ۳۰ شتاب‌دهنده، صندوق سرمایه خطرپذیر، فرشته سرمایه‌گذار و انکوبیتور‌های هلندی است. بخش مهمی از خدمات ما، پس از دریافت ویزای شما آغاز خواهد شد. به بخش خدمات توسعه کسب‌وکار ما مراجعه فرمایید.

راهنمای جامع استارتاپ ویزای هلند

چگونه می‌توان برای ارزشیابی حرفه‌ای اسمارت‌آپ اقدام کرد؟

اسمارت‌آپ مایل است زمان و هزینه شما در این فرآیند بیهوده صرف نگردد. بر همین اساس، هفته اول هر ماه، نشست‌های بررسی طرح‌های متقاضیان برگزار می‌شود. در این برنامه‌ها متخصصان ما در ایران به صورت حضوری و شرکای ما در آمستردام به صورت اسکایپی در جلسه ارائه ایده شما حضور خواهند داشت. پیش از حضور در این جلسه و بعد از ثبت‌نام، کارشناسان ما فرمی را به شما می‌دهند تا شما خصوصیات طرح خودتان را کامل نگارش کرده باشید.

اگر مایل به شرکت در این جلسات هستید، فرم زیر را پر نمایید تا با شما تماس حاصل شود.

همچنین به شما خواندن مقاله اکوسیستم استارتاپی آمستردام را پیشنهاد می‌کنیم.

آنچه در کنارتان به سرانجام خواهیم رساند …

سوالات پر تکرار

کاملا به قدرت طرح کسب و کار شما بستگی دارد. به همین دلیل است که پیشنهاد می‌دهیم بیزنس پلن شما توسط پژوهشگران طرف قرارداد ما تهیه شوند تا توسط همانها مورد دفاع قرار گیرند.

در برخی کشورها تیم بودن یک امتیاز محسوب می‌شود. اما باید در نظر داشته باشید در برخی کشورها که یکی از الزامات تحقق استارتاپ ویزا داشتن سرمایه است، آن هزینه نیز به تناسب افزایش می‌یابد.

بله. در حقیقت این بهترین کار است. البته در آن صورت نیاز به ایجاد تغییراتی در بیزنس پلن خواهیم بود. ما به برخی از متقاضیان پیشنهاد می‌دهیم که از ابتدا برای دو یا سه کشور اقدام کنند. و در نهایت در انتخاب مقصد نهایی خود آزاد خواهند بود.

بله. هرچند که این کار ریسک دریافت استارتاپ ویزا را بالا می برد، اما قابلیت انجام آن هست. ما یک سرویس صرفا مشاوره ای نیز در این خصوص داریم که در تمام فرآیند در کنار شما هست اما به صورت مستقیم درگیر اجرا نیست و بسیار کم هزینه است.

در کشور هلند برای این موضوع روش خاصی در نظر گرفته شده است. اما در اغلب کشورهای دیگر استارتاپ آتی شما نمی تواند در اصل در جای دیگری باشد و باید در همانجا راه اندازی شود. اما طبیعتا می‌توانید از زیرساخت فنی خود برای انتشار به زبان جدید استفاده کنید.

هرچند که ما این موضوع را در بیزنس پلن نخواهیم گفت چون یک امتیاز منفی محسوب می‌شود، اما به صورت کلی بله. خیلی از کارآفرین ها از این روش برای کنترل هزینه ها استفاده می کنند.

ج: بله. همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال شما از همان ابتدا همراهتان خواهند بود.

همسر شما قادر به دریافت اجازه کار و شاغل شدن دارد. و فرزندان شما به صورت مجانی اجازه تحصیل را خواهند داشت.

شما به عنوان کارآفرین ویزا دریافت کرده اید و اجازه کارمند شدن ندارید. هرچند می توانید به صورت فریلنسری فعالیت و درآمد داشته باشید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.