شما با مطالعه این مقاله، پاسخ سؤالات خود را در زمینه ویزای استارتاپ کانادا خواهید دانست:​
 • ویزای استارتاپ کانادا چیست؟
 • این ویزا مناسب چه افرادی است؟
 • شرایط دریافت این ویزا چیست؟
 • بیزینس‌پلن شما باید دارای چه خصوصیاتی باشد؟
 • چه شرایطی برای تمدید اقامت شما در کانادا لازم است؟
 • آیا ویزای استارتاپ کانادا به شما اجازه به همراه بردن خانواده‌تان را می‌دهد؟
 • مزیت‌های دریافت این ویزای استارتاپ چیست؟
 • دریافت این ویزا چه مدت به طول می‌انجامد؟
 • اسمارت‌آپ ویزا در این مسیر چگونه به شما کمک می‌کند؟
 • چگونه می‌توان برای ارزشیابی حرفه‌ای اسمارت‌آپ اقدام کرد؟

این مقاله توسط متخصصان اسمارت‌آپ ویزا و برای استفاده کارآفرینان ایرانی نگارش و منتشر شده است. هرگونه بازانتشار آن بدون مجوز از اسمارت‌آپ ویزا، مورد پیگیری قانونی قرار خواهد گرفت.

ویزای استارتاپ کانادا چیست؟

عملاً مشهورترین ویزای استارتاپ در ایران محسوب می‌شود. در کانادا نیز همانند بسیاری دیگر از کشورها شما می‌توانید با اثبات اینکه یک کسب‌وکار پر منفعت و قابل رشد نوآورانه در کانادا راه‌اندازی کرده اید این ویزا را به دست آورید. البته این درست است که ویزای استارت آپ کانادا جزو مشهورترین ویزا ها می‌باشد، اما در حقیقت بهترین و ساده‌ترین مسیر در میان استارتاپ ویزاها به حساب نمی آید. اما از آنجا که کانادا طرفداران خود را دارد، این روش مورد توجه ویژه ای قرار گرفته است.

مشاوره تلفنی رایگان برای استارتاپ ویزای کانادا از طریق فرم زیر:

نام و نام خانوادگی

تلفن همراه

ویزای استارتاپ کانادا چیست؟

ویزای استارتاپ کانادا مناسب چه افرادی است؟

اگر شما مهارت‌های زبانی خوبی نداشته و سابقه کارآفرینی و مدیریت نداشته باشید، این روش به شما پیشنهاد نمی‌شود. این درست است که با سرمایه‌گذاری ۲۰۰.۰۰۰ دلاری کانادا و داشتن آیلتس جنرال ۵ در تک تک مهارت ها قابلیت دریافت ویزای استارتاپ کانادا را خواهید داشت، اما در نهایت مدیریت یک کسب‌وکار در یک کشور دیگر امر ساده‌ای نیست. هرچند که الزامی برای راه‌اندازی این کسب‌وکار پس از ورود به کانادا برای شما وجود ندارد، اما به صورت کلی چهره دریافت‌کنندگان ایرانی این ویزا را مخدوش می‌کند.

و متأسفانه این روزها این اتفاق زیاد می‌افتد.

شرایط دریافت ویزای استارتاپ کانادا چیست؟

 1. شما باید شرایط زیر را برای دریافت داشته باشد:

شرایط دریافت ویزای استارتاپ کانادا چیست؟​
بیزینس‌پلن شما برای دریافت ویزای استارت تاپ کانادا باید دارای چه خصوصیاتی باشد؟

اگر طرح استارت آپی را داشته باشید که موارد زیر در آن‌ها رعایت شده باشد،‌ شما به صورت کلی شانس دریافت این ویزا را دارید.

چه شرایطی برای تمدید اقامت شما در کانادا با ویزای استار تاپ لازم است؟

چنانچه درخواست شما مورد موافقت سفارت کانادا قرار گیرد، ویزای اقامت دائم صادر خواهد شد. ویزای کانادا شامل تأییدیه اقامت دائم Confirmation of Permanent Residence (COPR) و ویزای ورود شما به کانادا خواهد بود.

گواهی COPR اطلاعاتی در مورد عکس و اینکه شما که هستید ارائه می‌دهد. شما به هنگام ورود به کانادا، باید ویزا و COPR خود را به همراه داشته باشید و البته فراموش نکنید که مدت اعتبار مدرک COPR تمدید نمی‌شود.

نکته مهم اینجاست که حتی اگر شما در مسیر راه‌اندازی استارت آپ شکست بخورید و یا اصلاً به دلایلی موفق به راه‌اندازی آن نشوید، اقامت دائم شما زیر سؤال نخواهد رفت و شما در نهایت قابلیت دریافت پاسپورت کانادا را خواهید داشت.

چنانچه درخواست شما مورد موافقت سفارت کانادا قرار گیرد، ویزای کار محدود close work permit وارد کشور کانادا میشوید و پس از گذراندن دوره کاری در استارت آپ خود در کانادا اقامت دائم صادر خواهد شد.

چه شرایطی برای تمدید اقامت شما در کانادا با ویزای استار تاپ لازم است؟​
آیا ویزای استارتاپ کانادا به شما اجازه به همراه بردن خانواده‌تان را می‌دهد؟

بله شما از ابتدای این فرآیند قادر به به همراه بردن همسر و فرزندان زیر ۲۲ سال خود خواهید بود. آن‌ها نیز همراه با شما اقامت دائم کانادا را دریافت می‌کنند. به شرطی که در زمان صدور PR سن فرزند از ۲۲ بیشتر نشده باشد آن ها هم می توانند اقامت دایم دریافت کنند.

مزیت‌های دریافت ویزای استارتاپ کانادا چیست؟

الزامات مالی این ویزای استارتاپ نسبت به برخی کشورهای دیگر بیشتر است. همچنین مدت زمان بررسی آن نیز نسبتاً بالاست، اما جذابیت‌های کانادا باعث می‌شود برخی افراد این معضلات را به جان بخرند.

چند مورد از مزیت های ویزای استارتاپ کانادا:

مزیت‌های دریافت ویزای استارتاپ کانادا چیست؟​
دریافت این ویزا چه مدت به طول می‌انجامد؟

دریافت این ویزا از راهکارهای متنوعی قابلیت انجام دارد. بسته به اینکه شما در چه شرایط مالی و علمی باشید، اجرای آن ممکن است بین ۱۲ تا ۱۶ ماه به طول بینجامد.

دریافت ویزای استارتاپ کانادا چه مدت به طول می‌انجامد؟​
اسمارت‌آپ ویزا چگونه می تواند به شما برای دریافت ویزای استارتاپ کانادا کمک کند؟

برخلاف استارتاپ ویزای دیگر کشورها که اسمارت‌آپ عملاً تنها مجری آن‌ها در ایران محسوب می‌شود، این ویزا توسط مؤسسات حقوقی متنوعی در ایران انجام می‌شود. مزیت ما در حقیقت این است که تیم ما، خود استارتاپی هستند و تجربه خوبی در اجرای بی‌نقص این فرآیند دارند. ما از ابتدا ایده شما را ارزیابی کرده و اگر شایسته این فرآیند باشد آن را عملیاتی می‌کنیم. بیزینس‌ پلن شما توسط شرکای تجاری ما در ونکوور نگارش می‌شود. هرچند شما در فرآیند آن حضوری فعال خواهید داشت. به شما در آماده‌سازی مدارک دیگر یاری رسانده و آماده مصاحبه می‌سازیم. ما فرآیند اخذ ویزای شما و همراهانتان را نیز مدیریت می‌کنیم و تا پایان در کنارتان خواهیم بود.

مبنای همکاری آتی شما با ما براساس درک مشترک از چهار وجه اصلی یک استارتاپ است:

وجه اول ایده:

 ایده که درصورت پیاده سازی منجر به تولید یک محصول که یا یک کالا است یا یک خدمت خواهد شد که مشکلی را حل خواهد کرد. ما حتی اگر ایده شما در ارزشیابی امتیاز نیاورد، به یاری تیم‌های ایده‌ پرداز طرف قراردادمان در کانادا، در حوزه کاری خودتان به شما ایده‌های مطلوب را معرفی می‌کنیم.

وجه دوم بازار:

بازاری که قرار است این ایده در آن ارایه شود که قطعا در اینجا منظور ما کشور کانادا می باشد. ممکن است ایده ای بسیار عالی باشد ولی نه برای کشور کانادا. تیم تحقیقات بازار ما به صورت دقیق بازار محصول شما را در کانادا بررسی خواهند کرد.

وجه سوم تیم:

امروزه نیروی انسانی ماهر و نخبه به عنوان گرانبها ترین دارایی هر سازمانی محسوب می شود. بر همین اساس در برنامه ویزا استارت آپ کانادا اهمین ویژه ای به تیم داده می شود و یکی از مهمترین عناصر موفقیت محسوب می شود. ما در تکمیل تیم، چه از طریق تیم سازی و چه از طریق ارتقا مهارت های فردی کمک خواهیم کرد.

بعد چهارم سرمایه:

یکی از عناصر هر کسب و کاری، سرمایه می باشد. درست است که استارت آپ از مفهومی می آید که راه اندازی کسب و کار با سرمایه کم ولی تیم هایی هستند که همین اندک را نیز ندارند. ما در کنار شما و برای شما سرمایه گذار مناسب را جذب خواهیم نمود.

و در پایان بدانید که شما نیاز به مستندات زیادی از جمله طرح کسب وکار، پیچ دک، ویدئو، وب سایت، صفحات شبکه اجتماعی … دارید،که این موارد را ما برای شما آماده خواهیم کرد و در اختیار شما قرار خوایم داد.

اما بی‌شک مهم‌ترین توانمندی‌مان شبکه ارتباطی ما با بیش از ۱۳۰ شتاب‌دهنده، صندوق سرمایه خطرپذیر، فرشته سرمایه‌گذار و انکوبیتور‌ها و شرکتهای کانادایی است. بخش مهمی از خدمات ما، پس از دریافت ویزای شما آغاز خواهد شد. به بخش خدمات توسعه کسب‌وکار ما مراجعه فرمایید

اسمارت‌آپ ویزا چگونه می تواند به شما برای دریافت ویزای استارتاپ کانادا کمک کند؟​
چگونه می‌توان برای ارزشیابی حرفه‌ای اسمارت‌آپ اقدام کرد؟

اسمارت‌آپ مایل است زمان و هزینه شما در این فرآیند بیهوده صرف نشود. بر همین اساس، هفته اول هر ماه، نشست‌های بررسی طرح‌های متقاضیان برگزار می‌شود. در این برنامه‌ها متخصصان ما در ایران به صورت حضوری و شرکای ما در لندن به صورت اسکایپی در جلسه ارائه ایده شما حضور خواهند داشت. پیش از حضور در این جلسه و بعد از ثبت‌نام، کارشناسان ما فرمی را به شما می‌دهند تا شما خصوصیات طرح خودتان را کامل نگارش کرده باشید.

اگر مایل به شرکت در این جلسات هستید، فرم زیر را پر نمایید تا با شما تماس حاصل شود.

همچنین به شما خواندن مقاله اکوسیستم استارتاپی ونکوور را پیشنهاد می‌کنیم.

اگر مایل به شرکت در این جلسات هستید، فرم زیر را پر نمایید تا با شما تماس حاصل شود.

همچنین به شما خواندن مقاله اکوسیستم استارتاپی لندن را پیشنهاد می‌کنیم.

آنچه در کنارتان به سرانجام خواهیم رساند …

سوالات پر تکرار در رابطه با اخذ ویزای استارتاپی کانادا

کاملا به قدرت طرح کسب و کار شما بستگی دارد. به همین دلیل است که پیشنهاد می‌دهیم بیزنس پلن شما توسط پژوهشگران طرف قرارداد ما تهیه شوند تا توسط همانها مورد دفاع قرار گیرند.

بله. هرچند که این کار ریسک دریافت استارتاپ ویزا را بالا می برد، اما قابلیت انجام آن هست. ما یک سرویس صرفا مشاوره ای نیز در این خصوص داریم که در تمام فرآیند در کنار شما هست اما به صورت مستقیم درگیر اجرا نیست و بسیار کم هزینه است.

در کشور کانادا برای این موضوع روش خاصی در نظر گرفته شده است. اما در اغلب کشورهای دیگر استارتاپ آتی شما نمی تواند در اصل در جای دیگری باشد و باید در همانجا راه اندازی شود. اما طبیعتا می‌توانید از زیرساخت فنی خود برای انتشار به زبان جدید استفاده کنید.

هرچند که ما این موضوع را در بیزنس پلن نخواهیم گفت چون یک امتیاز منفی محسوب می‌شود، اما به صورت کلی بله. خیلی از کارآفرین ها از این روش برای کنترل هزینه ها استفاده می کنند.

ج: بله. همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال شما از همان ابتدا همراهتان خواهند بود.

همسر شما قادر به دریافت اجازه کار و شاغل شدن دارد. و فرزندان شما به صورت مجانی اجازه تحصیل را خواهند داشت.

شما به عنوان کارآفرین ویزا دریافت کرده اید و اجازه کارمند شدن ندارید. هرچند می توانید به صورت فریلنسری فعالیت و درآمد داشته باشید.

در برخی کشورها تیم بودن یک امتیاز محسوب می‌شود. اما باید در نظر داشته باشید در برخی کشورها که یکی از الزامات تحقق استارتاپ ویزا داشتن سرمایه است، آن هزینه نیز به تناسب افزایش می‌یابد.

بله. در حقیقت این بهترین کار است. البته در آن صورت نیاز به ایجاد تغییراتی در بیزنس پلن خواهیم بود. ما به برخی از متقاضیان پیشنهاد می‌دهیم که از ابتدا برای دو یا سه کشور اقدام کنند. و در نهایت در انتخاب مقصد نهایی خود آزاد خواهند بود.

۵۰ نظر
 • با سلام و خسته نباشید ممنون از مقاله خوبتون،سوالی که داشتم در خصوص سرمایه گذارها است یعنی اگر قصد واگذاری سهام شرکت خودمون رو نداشته باشیم این امکان وجود دارد که با خودمون سرمایه گذار در تیم ببریم و از سرمایه گذارهای کانادایی سرمایه دریافت نکنیم.

  • سلام وقت بخیر
   پذیرفتن سرمایه گذار امری اختیاری است اما برای دریافت نامه حمایتی سازمانها مورد تایید سفارت در ازای حمایتشان از شرکت شما سهام طلب خواهند کرد که امری اجتناب ناپذیر است. در صورت داشتن سوالات بیشتر خوشحال میشویم با ما در تماس باشید

 • سلام. و عرض ادب
  بنده ۳۱ سالمه و ارشد برق از دانشگاه ازاد دارم و مدرک آیلتس ۶ جنرال همچنین دارای ۸ سال سابقه کار مرتبط هستم آیا می توانم برای استارت آپ کانادا اقدام کنم ؟ ایده هم ندارم

 • سلام و عرض ادب
  من مهندس برق الکترونیک هستم و پروژه پایان نامه بنده در زمینه برق الکترونیک یک ایده نسبتا نوظهور است ولی کارهای ثبت اختراعم را انجام ندادم بدون اینکه ایده در ایران ثبت ملی شود هم میشود ویزای استارت آپ کانادا گرفت و ایده را کلا در کانادا اجرایی کنم؟

 • سلام و وقت به خیر.
  ما در حقیقت سه تا برادر هستیم. من ۳۷ ساله ارشد علوم کامپیوتر، برادرم ۳۵ ساله و ارشد حقوق بین الملل و برادر کوچکم ۲۵ ساله و لیسانس مواد غذایی. حقیقتا ایده ای نداریم اما قابلیت راه اندازی کسب وکار و پشتیبانی مالی از فرایند را داریم. یکی از دوستان ما در برنامه ارزیابی شما شرکت کرد. و متاسفانه ایده اش حایز امتیاز نشد. میخوام بدونم میشه ما از ایده های تیم شما استفاده کنیم؟ یا تیم دیگری اگر ایده شو داره ما بهشون اضاف بشیم؟

  • با سلام
   ما تیمهای ۳ و چهار نفری را توصییه میکنیم و دلایل بسیار مهمی هم برای این امر داریم که در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر خوشحال میشیم با ما در تماس باشید.

 • سلام وقت بخیر
  برای شرکت در برنامه ارزیابی اسمارت آپ ویزا باید چیکار کنیم؟ در خصوص استارتاپ ویزای کانادا باید چه نمره ای دریافت کنیم؟

 • سلام وقت بخیر
  ببخشید اگر مشابه طرح ما البته با یک سری تغییرات در کانادا وجود داشته باشه چقدر امکان قبول کردن طرح وجود داره ؟

 • سلام
  دایی من تقریبا ۲۵ سال هستش که توی کانادا اقامت داره آیا میتونه از لحاظ مالی طرح من و یا خود من و ساپورت کنه ؟

 • سلام خسته نباشین
  من یه سوالی داشتم ما یک گروه هستیم که طرحی رو میخوایم ارائه بدیم اگر مورد تائید قرار بگیره هزینه زندگی به ما تعلق میگیره ؟ منظورم از نظر
  خونه و حقوق ماهانه هستش ..

 • با سلام
  بنده امیر صحابیان هستم ۵۶ ساله و حدود ۶ سال هست که شرکت ثبت کردم آیا از طریق انتقال شرکت به کانادا هم میتوانم برای خود و خانواده
  ویزا دریافت کنم ؟

 • با سلام و عرض ادب
  من ایده ی کسب و کارم رو در جشنواره ارائه کردم و قبول نشد چطور میتونم شانسم رو مجدد برای استارتاپ کانادا امتحان کنم ؟

 • سلام وقت بخیر
  اگر ایده ی من تائید بشه و من موفق به دریافت ویزای استارتاپ بشم اگر کسب و کار من با شکست مواجه بشه چه اتفاقی می افته؟

 • سلام خسته نباشین
  برای ویزای کانادا زبان انگلیسی باید در چه سطحی باشه و آیا به مدرک زبان نیاز هست یا نه ؟

  • با سلام و وقت بخیر
   اگر منظور شما استارتاپ ویزای کاناداست نیاز به مدرک آیلتس ۵/۵ به بالا می باشد در غیر این صورت برای ویزای مولتی کانادا نیازی به مدرک زبان نیست.

 • با درود ، آیا پس از اخذ اقامت دائم کانادا از طریق استارت آپ و ورود
  به کانادا، هیچ وقت امکان استخدام شدن در شرکت و یا بیزنسی
  نخواهیم داشت؟؟ یا تا مدت محدودی امکان استخدام شدن نداریم؟
  ممنون از پاسختان

 • عذر میخوام اما اینکه اخیرا بعضی دفاتر میگن از اول اقامت دایم میگیرن برامون قصه اش چیه؟ من سایت سازمان مهاجرت کانادا رو چک کردم.
  میگه با کلوز ورک پرمیت میشه رفت کانادا از طریق استارتاپ. ماجرای این چیه؟

 • دوستان وقت به خیر سئوالی داشتم از محضرتون. چرا از پارسال روند صدور ویزای استارتاپ کانادا اینقدر کند شده؟

  • با سلام و وقت بخیر
   شرایط کووید-۱۹ روند کارهای مهاجرتی را به شدت کند است. امید داریم به زودی به شرایط عادی بازگردیم.

  • با سلام و وقت بخیر
   از قدیم الایام وقتی صحبت از مهاجرت بوده کانادا و استرالیا جز کشورهایی بوده اند که مورد توجه ایرانیان بوده است. بله درست میفرمائید کشورهای دیگر هم ویزای استارتاپ صادر میکنند ولی باید دید علاقه مندی متقاضی در انتخاب کانادا در چیست!

 • دوستان گرامی ممنون از پاسخگویی هاتون. بفرمائید که آیا اینکه گفته میشه ما در هر صورت حتی اگه سرمایه گذار هم پیدا کنیم باز باید خودمون
  سرمایه هم ببریم درسته؟

 • ایا موسسه و تیم شما تا الان ساپورت لتر صادر شده توسط ونچر کپیتال ها یا همون سرمایه گذاران خطر پذیر رو تونسته بگیره؟!

 • من دوستی دارم که خودش اقدام کرده و الان بیش از یکسال هست که نتونسته ساپورت لتر بگیره. ایا میشه ما همه کارامون و خودمون بکنیم و
  فقط این بخششو بدیم به تیم شما؟ و اگر بله چقدر برامون درمیاد؟ ما چهار شریک هستیم.

 • با سلام و عرض خسته نباشید بابت سایت خوب و مشاوران آگاهتون. خیلی ممنونم از همراهیتون. فقط یک سئوال داشتم و اونم اینکه اگر کسی ایده
  ی مناسب برای ویزای استارتاپ کانادا نداشته باشه میشه بچه های شما خودشون ایده پیشنهاد بدن؟ بنده فوق متالورژی دارم. با تشکر

  • با سلام و وقت بخیر
   بله دوست عزیز. اسمارت آپ با همکاری تیم ایده پردازی شما را در این زمینه راهنمایی می کند.

 • سلام دوستان عزیز. ما چهار شریک هستیم و به دنبال شریک پنجم به عنوان سرمایه گذار هستیم. آیا در این زمینه میتونید کسی رو به ما معرفی
  کنید؟

 • با سلام . من یک اختراع ثبت شده در زمینه کیت های پزشکی دارم. که برای کوید میتونه کمک کننده باشه. آیا این موضوع در روند کار برای من
  مزیت خاصی خواهد داشت؟

  • با سلام و وقت بخیر
   بله دوست عزیز حتی اگر اختراع شما شرایط ویژه ای داشته باشد شما می توانید از روش انتقال تکنولوژی استفاده کنید.

 • اکوسیستم کارآفرینی کانادا شدیدا وابسته به اکوسیستم استارتاپی آمریکاست. این هم خبر خوبیه و هم خبر بد. دوست داشتم از کارشناسای شما
  بپرسم این موضوع از نظر شما چطور هست؟ مثلا برای کارهای تولیدی چقدر اعتبار داره کلمه ی مید این کانادا؟

 • سلام. بفرمائید که ایا بعد از رفتن به کانادا از طریق ویزای استارتاپ , ما باید دفتر و دستک و اینها هم داشته باشیم و یا میشه یه کار جمع و جور باشه
  و فقط خودمون شرکا درگیرش باشیم؟

 • من هفته پیش با آقای دکتر صحبت کردم تلفنی. وقت حضوری میخوام. اما خب کرونا هم هست و باعث میشه آدم نگران باشه. کاش یک
  وبینار برگزار میکردید برای ماهایی که میخوان در این زمینه بیشتر بدونن. که هی وقت ایشون هم گرفته نشه. با تشکر.

  • با سلام و وقت بخیر
   در گذشته این نوع وبینارها برگزار شده است ما دوباره درصدد برگزاری دوباره آنها هستیم. ممنون از پیشنهاد شما

  • با سلام و وقت بخیر
   روش ویزای استارتاپ در کشورهای دیگر همچون انگلیس هم اجرا میشود. اگر هدف شما صرفا کانادا است شما نیز میتوانید از طریق دریافت جاب آفر و یا اکسپرس انتری نیز به این کشور وارد شوید.

  • با سلام و وقت بخیر
   بله دوست عزیز ولی بستگی به رزومه ی شما دارد لطفا با موسسه در ارتباط باشید.

 • اینکه کانادا از طریق ثبت شرکت اقامت نمیده خیلی بد هست. چون ما مجبوریم به زور خودمون و ببریم تو چهارچوب های بیش از حد علمی و
  تکنولوژیک. در صورتی که کار من صنایع سلولوزی هست کاملا به طرح مسلطم و مطمئنم به موفقیتش. اما استارتاپ نیست. یک ایده ی معمولیه.

 • با سلام. عمیدی هستم. سئوالی داشتم. دلیل طولانی بودن روند این روش چیست؟ ایا درست هست که میگن در سال کانادا تعداد مشخصی بیشتر
  ویزای استارتاپ نمیده؟ و دلیلش این هست؟

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.