راهنمای جامع ویزای استارتاپ کانادا به همراه تمام جزئیات در سال ۲۰۲۰

ویزای استارتاپ کانادا

شما با مطالعه این مقاله، پاسخ سؤالات خود را در زمینه ویزای استارتاپ کانادا خواهید دانست:

 • ویزای استارتاپ کانادا چیست؟
 • ویزای استارتاپ کانادا مناسب چه افرادی است؟
 • شرایط دریافت این ویزا چیست؟
 • بیزینس‌پلن شما باید دارای چه خصوصیاتی باشد؟
 • چه شرایطی برای تمدید اقامت شما در کانادا لازم است؟
 • آیا ویزای استارتاپ کانادا به شما اجازه به همراه بردن خانواده‌تان را می‌دهد؟
 • مزیت‌های دریافت ویزای استارتاپ کانادا چیست؟
 • دریافت این ویزا چه مدت به طول می‌انجامد؟
 • اسمارت‌آپ ویزا در این مسیر چگونه به شما کمک می‌کند؟
 • چگونه می‌توان برای ارزشیابی حرفه‌ای اسمارت‌آپ اقدام کرد؟

این مقاله توسط متخصصان اسمارت‌آپ ویزا و برای استفاده کارآفرینان ایرانی نگارش و منتشر شده است. هرگونه بازانتشار آن بدون مجوز از اسمارت‌آپ ویزا، مورد پیگیری قانونی قرار خواهد گرفت.

ویزای استارتاپ کانادا چیست؟

ویزای استارتاپ کانادا عملاً مشهورترین ویزای استارتاپ در ایران محسوب می‌شود. در کانادا نیز همانند بسیاری دیگر از کشورها شما می‌توانید با اثبات اینکه یک کسب‌وکار پر منفعت و قابل رشد نوآورانه در کانادا راه‌اندازی کنید این ویزا را به دست آورید. البته این درست است که ویزای استارتاپ کانادا مشهورترین می‌باشد، اما حقیقتاً بهترین و ساده‌ترین مسیر در میان استارتاپ ویزاها محسوب نمی‌شود. اما از آنجا که کانادا طرفداران خود را دارد، این روش نیز مورد توجه ویژه قرار گرفته است.

راهنمای جامع استارتاپ ویزای کانادا

ویزای استارتاپ کانادا مناسب چه افرادی است؟

اگر شما مهارت‌های زبانی خوبی نداشته و سابقه کارآفرینی و مدیریت نداشته باشید این روش به شما پیشنهاد نمی‌شود. این درست که با سرمایه‌گذاری ۲۰۰.۰۰۰ دلاری کانادا و داشتن آیلتس جنرال ۵ در تک تک مهارتها قابلیت دریافت این ویزا را خواهید داشت، اما در نهایت مدیریت یک کسب‌وکار در یک کشور دیگر امر ساده‌ای نیست. هرچند که الزامی برای راه‌اندازی این کسب‌وکار پس از ورود به کانادا برای شما وجود ندارد، اما به صورت کلی چهره دریافت‌کنندگان ایرانی این ویزا را مخدوش می‌کند.

و متأسفانه این روزها این اتفاق زیاد می‌افتد.

شرایط دریافت این ویزا چیست؟

 1. شما باید دارای موارد زیر باشید تا ویزای استارتاپ کانادا را دریافت کنید:

راهنمای جامع استارتاپ ویزای کانادا

بیزینس‌پلن شما باید دارای چه خصوصیاتی باشد؟

اگر طرح کسب‌وکاری را داشته باشید که موارد زیر در آن‌ها رعایت شده باشد،‌ شما به صورت کلی شانس دریافت این ویزا را دارید.

چه شرایطی برای تمدید اقامت شما در کانادا لازم است؟

چنانچه درخواست شما مورد موافقت سفارت کانادا قرار گیرد، ویزای اقامت دائم صادر خواهد شد. ویزای کانادا شامل تأییدیه اقامت دائم Confirmation of Permanent Residence (COPR) و ویزای ورود شما به کانادا خواهد بود.

گواهی COPR اطلاعاتی در مورد عکس و اینکه شما که هستید ارائه می‌دهد. شما به هنگام ورود به کانادا، باید ویزا و COPR خود را به همراه داشته باشید و البته فراموش نکنید که مدت اعتبار مدرک COPR تمدید نمی‌شود.

نکته مهم اینجاست که حتی اگر شما در مسیر راه‌اندازی کسب‌وکار شکست بخورید و یا اصلاً به دلایلی موفق به راه‌اندازی آن نشوید، اقامت دائم شما زیر سؤال نخواهد رفت و شما در نهایت قابلیت دریافت پاسپورت کانادا را خواهید داشت.

ویزای استارتاپ کانادا

آیا ویزای استارتاپ کانادا به شما اجازه به همراه بردن خانواده‌تان را می‌دهد؟

بله شما از ابتدای این فرآیند قادر به به همراه بردن همسر و فرزندان زیر ۲۲ سال خود خواهید بود. آن‌ها نیز همراه با شما اقامت دائم کانادا را دریافت می‌کنند. به شرطی که در زمان صدور PR سن فرزند از ۲۲ بیشتر نشده باشد ایشان هم اقامت دایم دریافت میکنند.

مزیت‌های دریافت ویزای استارتاپ کانادا چیست؟

الزامات مالی ویزای استارتاپ کانادا نسبت به برخی کشورهای دیگر سنگین‌تر است. همچنین مدت زمان بررسی آن نیز نسبتاً بالاست، اما جذابیت‌های کانادا باعث می‌شود برخی این معضلات را به جان بخرند. برخی از آن‌ها را مشاهده می‌کنیم:

راهنمای جامع استارتاپ ویزای کانادا

دریافت این ویزا چه مدت به طول می‌انجامد؟

دریافت ویزای استارتاپ کانادا از راهکارهای متنوعی قابلیت انجام دارد. بسته به اینکه شما در چه شرایط مالی و علمی باشید، اجرای آن ممکن است بین ۱۲ تا ۱۶ ماه به طول بینجامد.

ویزای استارتاپ کانادا

اسمارت‌آپ ویزا در این مسیر چگونه به شما کمک می‌کند؟

برخلاف استارتاپ ویزای دیگر کشورها که اسمارت‌آپ عملاً تنها مجری آن‌ها در ایران محسوب می‌شود، ویزای استارتاپ کانادا توسط مؤسسات حقوقی متنوعی در ایران انجام می‌شود. مزیت ما در حقیقت این است که تیم ما خودْ استارتاپی هستند و تجربه خوبی در اجرای بی‌نقص این فرآیند دارند. ما از ابتدا ایده شما را ارزیابی کرده و اگر شایسته این فرآیند باشد آن را عملیاتی می‌کنیم. بیزینس‌پلن شما توسط شرکای تجاری ما در ونکوور نگارش می‌شود. هرچند شما در فرآیند آن حضوری فعال خواهید داشت. به شما در آماده‌سازی مدارک دیگر یاری رسانده و آماده مصاحبه می‌سازیم. ما فرآیند اخذ ویزای شما و همراهانتان را نیز مدیریت می‌کنیم و تا پایان در کنارتان خواهیم بود.

مبنای همکاری آتی شما با ما براساس درک مشترک از چهار وجه اصلی یک استارتاپ است:

وجه اول ایده:

 ایده که درصورت پیاده سازی منجر به تولید یک محصول که یا یک کالا است یا یک خدمت خواهد شد که مشکلی را حل خواهد کرد. ما حتی اگر ایده شما در ارزشیابی امتیاز نیاورد، به یاری تیم‌های ایده‌پرداز طرف قراردادمان در کانادا، در حوزه کاری خودتان به شما ایده‌های مطلوب را معرفی می‌کنیم.

وجه دوم بازار:

بازاری که قرار است این ایده در آن ارایه شود که قطعا در اینجا منظور ما کشور کانادا می باشد. ممکن است ایده ای بسیار عالی باشد ولی نه برای کشور کانادا. تیم تحقیقات بازار ما به صورت دقیق بازار محصول شما را در کانادا بررسی خواهند کرد.

وجه سوم تیم:

امروزه نیروی انسانی ماهر و نخبه به عنوان گرانبها ترین دارایی هر سازمانی محسوب می شود. بر همین اساس در برنامه ویزا استارت آپ کانادا اهمین ویژه ای به تیم داده می شود و یکی از مهمترین عناصر موفقیت محسوب می شود. ما در تکمیل تیم، چه از طریق تیم سازی و چه از طریق ارتقا مهارت های فردی کمک خواهیم کرد.

بعد چهارم سرمایه:

یکی از عناصر هر کسب و کاری، سرمایه می باشد. درست است که استارت آپ از مفهومی می آید که راه اندازی کسب و کار با سرمایه کم ولی تیم هایی هستند که همین اندک را نیز ندارند. ما در کنار شما و برای شما سرمایه گذار مناسب را جذب خواهیم نمود.

و در پایان بدانید که شما نیاز به مستندات زیادی از جمله طرح کسب وکار، پیچ دک، ویدئو، وب سایت، صفحات شبکه اجتماعی … دارد که این موارد را ما برای شما آماده خواهیم کرد و در اختیار شما قرار خوایم داد.

اما بی‌شک مهم‌ترین توانمندی‌مان شبکه ارتباطی ما با بیش از ۱۳۰ شتاب‌دهنده، صندوق سرمایه خطرپذیر، فرشته سرمایه‌گذار و انکوبیتور‌ها و شرکتهای کانادایی است. بخش مهمی از خدمات ما، پس از دریافت ویزای شما آغاز خواهد شد. به بخش خدمات توسعه کسب‌وکار ما مراجعه فرمایید

ویزای استارتاپ کانادا

چگونه می‌توان برای ارزشیابی حرفه‌ای اسمارت‌آپ اقدام کرد؟

اسمارت‌آپ مایل است زمان و هزینه شما در این فرآیند بیهوده صرف نشود. بر همین اساس، هفته اول هر ماه، نشست‌های بررسی طرح‌های متقاضیان برگزار می‌شود. در این برنامه‌ها متخصصان ما در ایران به صورت حضوری و شرکای ما در لندن به صورت اسکایپی در جلسه ارائه ایده شما حضور خواهند داشت. پیش از حضور در این جلسه و بعد از ثبت‌نام، کارشناسان ما فرمی را به شما می‌دهند تا شما خصوصیات طرح خودتان را کامل نگارش کرده باشید.

اگر مایل به شرکت در این جلسات هستید، فرم زیر را پر نمایید تا با شما تماس حاصل شود.

همچنین به شما خواندن مقاله اکوسیستم استارتاپی ونکوور را پیشنهاد می‌کنیم.

اگر مایل به شرکت در این جلسات هستید، فرم زیر را پر نمایید تا با شما تماس حاصل شود.

همچنین به شما خواندن مقاله اکوسیستم استارتاپی لندن را پیشنهاد می‌کنیم.

آنچه در کنارتان به سرانجام خواهیم رساند …

سوالات پر تکرار

کاملا به قدرت طرح کسب و کار شما بستگی دارد. به همین دلیل است که پیشنهاد می‌دهیم بیزنس پلن شما توسط پژوهشگران طرف قرارداد ما تهیه شوند تا توسط همانها مورد دفاع قرار گیرند.

در برخی کشورها تیم بودن یک امتیاز محسوب می‌شود. اما باید در نظر داشته باشید در برخی کشورها که یکی از الزامات تحقق استارتاپ ویزا داشتن سرمایه است، آن هزینه نیز به تناسب افزایش می‌یابد.

بله. در حقیقت این بهترین کار است. البته در آن صورت نیاز به ایجاد تغییراتی در بیزنس پلن خواهیم بود. ما به برخی از متقاضیان پیشنهاد می‌دهیم که از ابتدا برای دو یا سه کشور اقدام کنند. و در نهایت در انتخاب مقصد نهایی خود آزاد خواهند بود.

بله. هرچند که این کار ریسک دریافت استارتاپ ویزا را بالا می برد، اما قابلیت انجام آن هست. ما یک سرویس صرفا مشاوره ای نیز در این خصوص داریم که در تمام فرآیند در کنار شما هست اما به صورت مستقیم درگیر اجرا نیست و بسیار کم هزینه است.

در کشور کانادا برای این موضوع روش خاصی در نظر گرفته شده است. اما در اغلب کشورهای دیگر استارتاپ آتی شما نمی تواند در اصل در جای دیگری باشد و باید در همانجا راه اندازی شود. اما طبیعتا می‌توانید از زیرساخت فنی خود برای انتشار به زبان جدید استفاده کنید.

هرچند که ما این موضوع را در بیزنس پلن نخواهیم گفت چون یک امتیاز منفی محسوب می‌شود، اما به صورت کلی بله. خیلی از کارآفرین ها از این روش برای کنترل هزینه ها استفاده می کنند.

ج: بله. همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال شما از همان ابتدا همراهتان خواهند بود.

همسر شما قادر به دریافت اجازه کار و شاغل شدن دارد. و فرزندان شما به صورت مجانی اجازه تحصیل را خواهند داشت.

شما به عنوان کارآفرین ویزا دریافت کرده اید و اجازه کارمند شدن ندارید. هرچند می توانید به صورت فریلنسری فعالیت و درآمد داشته باشید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.