شما با مطالعه این مقاله، پاسخ سؤالات زیر را خواهید دانست:

 • ویزای گلوبال تلنت استرالیا چیست؟
 • گلوبال تلنت استرالیا مناسب چه افرادی است ؟
 • هنگام درخواست ویزا ، کنسول رسیدگی پرونده های اقامتی چه مواردی در نظر می گیرد؟
 • پروسه پرونده از چه طریقی صورت خواهد گرفت؟
 • ایا برای درخواست این نوع ویزا نیاز به مدرک زبان می باشد؟
 • مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای گلوبال تلنت استرالیا چیست؟
 • فرایند اخذ ویزای گلوبال تلنت استرالیا به چه صورت است؟
 • ویزای گلوبال تلنت در چه رشته هایی اعطا می شود؟
 • هزینه های دولتی در فرایند اخذ ویزای گلوبال تلنت استرالیا چیست ؟
 • آیا ویزای گلوبال تلنت استرالیا به شما اجازه به همراه بردن خانواده می دهد ؟
 • مزیت های دریافت ویزای گلوبال تلنت استرالیا چیست؟
 • دریافت ویزای گلوبال تلنت استرالیا چه مدت به طول می انجامد؟
 • آیا من تحت این برنامه واجد شرایط هستم؟
 • ظرفیت پذیرش متقاضیان برای ویزای گلوبال تلنت استرالیا در سال 2020/2021 به چه صورت است؟
 • متقاضیان تحت چه شرایطی می توانند درخواست دهند؟
 • افسران استعدادهای درخشان جهانی کجا مستقر شده اند؟
 • آمار پرونده های پذیرش و تایید شده در گلوبال تلنت استرالیا به چه صورت است؟

این مقاله توسط متخصصان اسمارت‌آپ ویزا و برای استفاده کارآفرینان ایرانی نگارش و منتشر شده است. هرگونه بازانتشار آن بدون مجوز از اسمارت‌آپ ویزا، مورد پیگیری قانونی قرار خواهد گرفت.

ویزای گلوبال تلنت استرالیا چیست؟

برنامه ویزای گلوبال تلنت استرالیا  به عنوان برنامه مستقل جهانی استعدادهای درخشان شناخته می شود ، یک مسیر ویزا برای متخصصان بسیار ماهر برای کار و زندگی دائمی در استرالیا است. برنامه GTI از ویزاهای Distinguished Talent زیر کلاس 858 و زیر کلاس 124 استفاده می کند ، اما با دعوت مسیر جدیدی را برای این موارد فراهم می کند.

برنامه GTI برای جذب مهاجران ماهر در رأس بخشهای خاص استرالیا طراحی شده است. همچنین GTI به طور خاص برای جذب مهاجران ماهر مهمترین زمینه های کاری در استرالیا طراحی شده است. طبق برنامه جدید ، مهاجران با مهارت بالا در برخی از صنایع منتخب  از طریق پردازش سریع اقامت دائم استرالیا دریافت می کنند.

 

برنامه های ارسالی تحت برنامه Graduate Talent Independent بالاترین اولویت را برای پردازش دارند.

دولت رسماً برنامه مستقل جهانی ویزا برای استعدادهای درخشان را در 4 نوامبر 2019 راه اندازی کرد. نماینده محترم دیوید کلمن اعلام کرد که برنامه GTI به منظور فراهم آوردن مسیر ویزای ساده و اولویت دار برای افراد با مهارت و با استعداد برای مهاجرت دائمی به استرالیا طراحی شده است. . هدف دولت این است که افراد مستعدی را از سراسر جهان جذب کند که در صنعت خود در بخشهایی به اصطلاح “هدف” فعالیت می کنند.

ویزای گلوبال تلنت استرالیا

گلوبال تلنت استرالیا مناسب چه افرادی است ؟

گلوبال تلنت برای افرادی است که به خاطر موفقیت استثنایی خود در یک حرفه ، ورزش ، هنر یا دانشگاه و تحقیق در سطح جهانی شناخته می شوند. این ویزا به شما و خانواده شما امکان می دهد برای همیشه در استرالیا زندگی کنید.

هنگام درخواست ویزا ، کنسول رسیدگی پرونده های اقامتی چه مواردی رادر نظر می گیرد؟

پروسه پرونده از چه طریقی صورت خواهد گرفت؟

اداره مهاجرت تمام ادعاهای متقاضی را از طریق اینترنت راستی آزمایی می کند همچنین شایان ذکر است این نوع ویزا امتیازبندی نیست و استرالیا به صورت جداگانه روی هر پرونده رسیدگی و نظارت خواهد داشت.

آیا برای درخواست این نوع ویزا نیاز به مدرک زبان می باشد؟

تا زمانی که گذرنامه ای از انگلستان ، ایرلند ، ایالات متحده آمریکا ، کانادا یا نیوزیلند نداشته باشید ، باید مدرک زبان انگلیسی ارائه دهید.

روش های زیادی برای نشان دادن مدرک  زبان انگلیسی کاربردی مانند شرکت  در امتحان زبان انگلیسی وجود دارد که شامل:

  (IELTS)اورال بند 4.5 یا بیشتر یا (PTE) نمره 30 یا بیشتر.

متناوباً ، اگر تصمیم دارید هزینه های اضافی درخواست ویزا 4890 دلار را بپردازید ،  الزامی برای ارائه مدرک زبان نمی باشد. همچنین هیچ الزامی به ارائه مدرک زبان انگلیسی برای متقاضی که در زمان درخواست زیر 18 سال باشد وجود ندارد.

ویزای گلوبال تلنت استرالیا

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای گلوبال تلنت استرالیا چیست؟

فرایند اخذ ویزای گلوبال تلنت استرالیا به چه صورت است؟

در ابتدا شناسه منحصر به فردی در اختیار افرادی قرار می گیرد که شرایط برنامه را داشته باشند. شما باید EOI را در فرم تماس با استعداد جهانی ارسال کنید. پس از ارسال ، شما تأیید می کنید که EOI شما ارسال شده است. هیچ زمان پردازش استانداردی برای EOI وجود ندارد. با این حال ، قابل درک است که به دلیل COVID-19 ، این پروسه  در حال حاضر بیشتر از حد معمول طول می کشد.

سپس فرد متقاضی باید قادر به ارائه Nominator   تایید شده استرالیایی یا Nominator  دیگر باشد.

بسته به صنعتی که در آن فعالیت می کنید ،  Nominator شما می تواند دانشگاه ، کارفرمای شما ، نهاد صنعت یا همتایان صنعت شما باشد. تعدادی از عواملی که  ممکن است برای تعیین شهرت ملی  Nominatorارزیابی شوند به شرح ذیل است:

Nominator   باید یک شهروند استرالیایی یا اقامت دائم واجد شرایط، شهروند نیوزلند واجد شرایط یا یک سازمان استرالیایی باشد سپس رزومه توسط وکیل بررسی و در صورت واجد شرایط بودن می تواند برای این روش اقدام کند.

در این روش متقاضی باید اثبات کند که در زمان حضور در استرالیا باعث ارتقا سطح اجتماعی، فرهنگی، ورزشی، علمی یا هنری یا منفعت مالی این کشور خواهد بود همچنین فرد متقاضی نیاز است اثبات کند که می تواند در حرفه تخصصی خود به کار مشغول شود

ویزای گلوبال تلنت در چه رشته هایی اعطا می شود؟

این نوع ویزا  به افرادی که در رشته های

اعطا خواهد شد.

این دپارتمان همچنین به دنبال هدف قرار دادن گروههای خاص دانشجویی یا تحقیقاتی است که در سطح بین المللی شناخته شده و مربوط به صنایع موردنظر است ، از جمله کسانی که اخیراً (در 3 سال گذشته):

کارشناسی ارشد / ممتازین (با میانگین 80٪) یا دکترا یا کسانی که در ترم آخر (6 ماه) از ارائه مقاله خود استفاده می کنند.

هزینه های دولتی در فرایند اخذ ویزای گلوبال تلنت استرالیا چیست ؟

ویزای گلوبال تلنت استرالیا

آیا ویزای گلوبال تلنت استرالیا به شما اجازه به همراه بردن خانواده می دهد ؟

شما می توانید اعضای خانواده از جمله همسرتان و فرزندان وابسته را همراه خود به استرالیا ببرید همچنین اگر کمتر از 18 سال دارید ، می توانید یکی از والدین یا افراد تحت تکفل والدین را نیز شامل شوید.

مزیت های دریافت ویزای گلوبال تلنت استرالیا چیست؟

دریافت ویزای گلوبال تلنت استرالیا چه مدت به طول می انجامد؟

اگر اسناد لازم برای تهیه پرونده و ارائه و دفاع از آن آماده باشد در حدود 4 ماه کاری به طول خواهد انجامید.

ظرفیت پذیرش متقاضیان برای ویزای گلوبال تلنت استرالیا در سال 2020/2021 به چه صورت است؟

برنامه GTI دارای سطح برنامه ریزی 5000  پوزیشن برای سال برنامه 2019/20 بود. سطح برنامه ریزی یک هدف مطلق یا سقف نیست ، بلکه فقط مفهومی است که وزارت در جهت اعطای ویزا در جهت آن تلاش می کند. گزارش سالانه برنامه مهاجرت این وزارتخانه نشان می دهد که 4109 پوزیشن  (3،344  در داخل خاک و 765 بیرون خاک) اعطا شده اند.

امسال 15000 ظرفیت در این نوع ویزا  اختصاص یافته است که 3 برابر بیشتر از سال قبل است در این میان ایرانیان در بالاترین رتبه دریافت این ویزا هستند.

تقسیم کمک های مالی دولتی سال 2019/2020  در ویزای GTI  در هفت بخش به شرح ذیل است:

ویزای گلوبال تلنت استرالیا

آیا من تحت این برنامه واجد شرایط هستم؟

به طور کلی ، برای واجد شرایط بودن در این برنامه ، نامزد دریافت این ویزا باید در یکی از 7 بخش هدف قرار داده شده قرار بگیرید.

متقاضیان تحت چه جریانی می توانند درخواست دهند؟

افسران استعدادهای درخشان جهانی کجا مستقر شده اند؟

افسران گلوبال تلنت جهانی در شهر های  دهلی نو، دبی، سانتیاگو، برلین، شانگهای، سنگاپور و ایالت واشنگتن مستقر هستند.

هر یک از این اشخاص بسیاری از امور مربوط به کشورهای منطقه خود را اداره خواهند کرد. افسران جهانی استعدادهای درخشان همچنین برای ارتقا برنامه Global Talent Independent در نمایشگاه ها و سایر رویدادهای مهم صنعت شرکت خواهند کرد.

طبق گفته دیوید کلمن ، وزیر مهاجرت ، شهروندی ، خدمات مهاجران و امور چند فرهنگی ، “ما با این برنامه ماهرترین مهاجران جهان را هدف قرار می دهیم”.

علاوه بر این ، دیوید کلمن اظهار داشت که “با امکان دادن به مشاغل محلی برای دسترسی به بهترین استعدادهای جهان ، ما به رشد صنایع با رشد بالا در استرالیا کمک خواهیم کرد.”

به گفته کارن اندروز ، وزیر صنعت ، علوم و فناوری ، “ما می توانیم مشاغل محلی پردرآمد ایجاد کنیم و استرالیا را به یک مرکز فناوری جهانی تبدیل کنیم و برنامه جهانی استعداد سیگنالی برای شرکت های فناوری است که ما برای تجارت آزاد هستیم.”

آمار پرونده های پذیرش و تایید شده در گلوبال تلنت استرالیا به چه صورت است؟

اطلاعات به دست آمده تحت قوانین آزادی اطلاعات نشان می دهد که 227 ویزا تحت برنامه GTI از ژانویه 2020 اعطا شده است. با پیش بینی کاهش 85 درصدی مهاجرت خالص خارج از کشور برای سال برنامه 2020/-21 ، مهاجرت از طریق برنامه GTI به احتمال زیاد برای کسانی که می توانند معیارها را داشته باشند ، در دسترس ترین باشند.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.