راهنمای جامع

ویزای استارتاپ فرانسه

شما با مطالعه این مقاله، پاسخ سؤالات زیر را خواهید دانست:
 • ویزای استارتاپ فرانسه چیست؟
 • ویزای استارتاپ فرانسه مناسب چه افرادی است؟
 • شرایط دریافت این ویزا چیست؟
 • بیزینس‌پلن شما باید دارای چه خصوصیاتی باشد؟
 • چه شرایطی برای تمدید اقامت شما در فرانسه لازم است؟
 • آیا ویزای استارتاپ فرانسه به شما اجازه به همراه بردن خانواده‌تان را می‌دهد؟
 • ویزای استارتاپ فرانسه در چه صورتی به پاسپورت فرانسه منجر می‌شود؟
 • مزیت‌های دریافت استارتاپ ویزای فرانسه چیست؟
 • دریافت این ویزا چه مدت به طول می‌انجامد؟
 • اسمارت‌آپ ویزا در این مسیر چگونه به شما کمک می‌کند؟
 • چگونه می‌توان برای ارزشیابی حرفه‌ای اسمارت‌آپ اقدام کرد؟

این مقاله توسط متخصصان اسمارت‌آپ ویزا و برای استفاده کارآفرینان ایرانی نگارش و منتشر شده است. هرگونه بازانتشار آن بدون مجوز از اسمارت‌آپ ویزا، مورد پیگیری قانونی قرار خواهد گرفت.

ویزای استارتاپ فرانسه چیست؟

برنامه ویزای استارتاپ فرانسه برای پذیرایی از کارآفرینان نوپا بسیار متنوع و جامع است. در سال ۲۰۱۵ فرانسوی‌ها با برنامه بلیط فناوری (Tech Ticket) که بسته حمایتی ویژه آن‌ها از استارتاپ‌های پیشرو در سطح جهان بود شدیداً خبرساز شدند. در ادامه با تأسیس Station F یا همان برنامه ایستگاه فرانسه، پاریس نقش تعیین‌کننده‌ای در اکوسیستم کارآفرینی اروپا یافت و فاصله‌اش با لندن رقیب سنتی‌اش را کم کرد.

اما اصلی‌ترین اتفاق بی‌شک برنده شدن نیکولا سارکوزی به عنوان رئیس جمهور فرانسه بود. کسی که به عنوان «عشق استارتاپ» از او نام می‌برند. تحت حمایت‌های او بود که Talent Visa یا همان ویزای استارتاپ فرانسه شکل گرفت و سیل مشتاقان را روانه فرانسه کرد.

راهنمای جامع استارتاپ ویزای فرانسه

ویزای استارتاپ فرانسه مناسب چه افرادی است؟

اگر به دنبال راه‌اندازی یک کسب‌وکار نوآورانه هستید و ایده‌ای در ذهن دارید و یا با اعضای دیگر تیم آن را به نقطه آمادگی برای اجرا نزدیک کرده‌اید، می‌توانید از شانس پایه‌گذاری آن در فرانسه بهره‌مند شوید. شما در این برنامه می‌توانید در سه ضلع مختلف موفق به اخذ این ویزا بشوید:

 

به عنوان بنیانگذار (و یا بنیانگذاران)

اگر طرح کسب‌وکار قابل قبولی را به همراه حداقل هزینه یک سال خودتان در فرانسه داشته باشید.

به عنوان کارمند

اگر حداقل مدرک ارشد مرتبط با تخصص عملی خودتان را داشته باشید و پیشنهاد کار برایتان اخذ شود.

به عنوان سرمایه‌گذار

اگر قابلیت سرمایه‌گذاری حداقل ۳۰۰ هزار یورویی را در اکوسیستم کارآفرینی فرانسه داشته باشید.

شرایط دریافت این ویزا چیست؟

راهنمای جامع استارتاپ ویزای فرانسه

بیزینس‌پلن شما باید دارای چه خصوصیاتی باشد؟

مهم‌ترین سلاح شما برای دریافت این ویزا، طرح کسب‌وکار شماست. مجموعه‌ای از مختصات بیزینس‌پلن آتی شما را در اینجا آورده‌ایم:

چه شرایطی برای تمدید اقامت شما در فرانسه لازم است؟

شما در چهارچوب استارتاپ ویزای فرانسه اجاره اقامت بلندمدت ۴ ساله دریافت خواهید کرد. و پس از تکمیل این سال‌ها و موفقیت در اجرای حداقل بخشی از بیزینس‌پلن ارائه شده، قابلیت درخواست برای پاسپورت را خواهید داشت.

راهنمای جامع استارتاپ ویزای فرانسه

آیا استارتاپ ویزای فرانسه به شما اجازه به همراه بردن خانواده‌تان را می‌دهد؟

جواب این سؤال مثبت است. همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال شما در این روش همانند شما اقامت دریافت خواهند کرد.

ویزای استارتاپ فرانسه در چه صورتی به پاسپورت فرانسه منجر می‌شود؟

پس از پایان دوره چهارساله اولیه که به شما تعلق گرفته است، شما قابلیت درخواست پاسپورت برای خود و اعضای خانواده‌تان را خواهید داشت. شما برای دریافت پاسپورت به غیر از اینکه نیاز به آزمون حقوق شهروندی فرانسه و زبان فرانسوی خواهید داشت، باید وضعیت شغلی مرتبط با استارتاپ خودتان را حفظ کرده باشید.

ویزای استارتاپ ویزای فرانسه

مزیت‌های دریافت استارتاپ ویزای فرانسه چیست؟

در مجموع مزیت‌های استارتاپ ویزای فرانسه بسیار متنوع هستند. به مهم‌ترین آن‌ها اشاره می‌کنیم:

دریافت این ویزا چه مدت به طول می‌انجامد؟

اجرای این فرایند بخش‌های متنوعی دارد. از ارزشیابی اولیه تا تدوین طرح کسب‌وکار و اخذ تأییدیه آن و سپس فرآیند دریافت ویزا. براساس تجارب پیشین و بسته به میزان آمادگی فرد یا تیم متقاضی؛ این روند بین ۶ تا ۸ ماه زمان خواهد برد. این البته در صورتی است که بیزینس‌پلن شما توسط تیمی فرانسوی و کاملاً حرفه‌ای نگارش شود. در غیر این صورت ممکن است هر بار اصلاحیه‌ای که به بیزینس‌پلن وارد می‌شود تا دو ماه کار را به تأخیر بیندازد.

ویزای استارتاپ ویزای فرانسه

اسمارت‌آپ ویزا در این مسیر چگونه به شما کمک می‌کند؟

اسمارت‌آپ عملاً تنها مجری این روش در ایران محسوب می‌شود. تیم ما خود استارتاپی هستند و تجربه خوبی در اجرای بی‌نقص این فرآیند دارند. ما از ابتدا ایده شما را ارزیابی کرده و اگر شایسته این فرآیند باشد آن را عملیاتی می‌کنیم. بیزینس‌پلن شما توسط شرکای تجاری ما در پاریس نگارش می‌شود. هرچند شما در فرآیند آن حضوری فعال خواهید داشت. به شما در آماده‌سازی مدارک دیگر یاری رسانده و آماده مصاحبه می‌سازیم. ما فرآیند اخذ ویزای شما و همراهانتان را نیز مدیریت می‌کنیم و تا پایان در کنارتان خواهیم بود.

ما حتی اگر ایده شما در ارزشیابی امتیاز نیاورد، به یاری تیم ایده‌پردازان طرف قراردادمان در اروپا، در حوزه کاری خودتان به شما ایده‌های مطلوب را معرفی می‌کنیم.

اما بی‌شک مهم‌ترین توانمندی اسمارت‌آپ ویزا شبکه ارتباطی ما با بیش از ۲۴۰ شتاب‌دهنده، صندوق سرمایه خطرپذیر، فرشته سرمایه‌گذار و انکوبیتور‌های فرانسوی است. بخش مهمی از خدمات ما، پس از دریافت ویزای شما آغاز خواهد شد. به بخش خدمات توسعه کسب‌وکار ما مراجعه فرمایید.

حتی اگر ایده شما در ارزشیابی امتیاز نیاورد، به یاری تیم ایده‌پردازان طرف قراردادمان در اروپا، در حوزه کاری خودتان به شما ایده‌های مطلوب را معرفی می‌کنیم.

اما بی‌شک مهم‌ترین توانمندی اسمارت‌آپ ویزا شبکه ارتباطی ما با بیش از ۳۵۰ شتاب‌دهنده، صندوق سرمایه خطرپذیر، فرشته سرمایه‌گذار و انکوبیتور‌های انگلیسی است. بخش مهمی از خدمات ما، پس از دریافت ویزای شما آغاز خواهد شد. به بخش خدمات توسعه کسب‌وکار ما مراجعه فرمایید.

راهنمای جامع استارتاپ ویزای فرانسه
چگونه می‌توان برای ارزشیابی حرفه‌ای اسمارت‌آپ اقدام کرد؟

اسمارت‌آپ مایل است زمان و هزینه شما در این فرآیند بیهوده صرف نشود. بر همین اساس، هفته اول هر ماه، نشست‌های بررسی طرح‌های متقاضیان برگزار می‌شود. در این برنامه‌ها متخصصان ما در ایران به صورت حضوری و شرکای ما در پاریس به صورت اسکایپی در جلسه ارائه ایده شما حضور خواهند داشت. پیش از حضور در این جلسه و بعد از ثبت‌نام، کارشناسان ما فرمی را به شما می‌دهند تا شما خصوصیات طرح خودتان را کامل نگارش کرده باشید.

اگر مایل به شرکت در این جلسات هستید، فرم زیر را پر نمایید تا با شما تماس حاصل شود.

 

آنچه در کنارتان به سرانجام خواهیم رساند …

سوالات پر تکرار ویزای استارتاپ فرانسه

کاملا به قدرت طرح کسب و کار شما بستگی دارد. به همین دلیل است که پیشنهاد می‌دهیم بیزنس پلن شما توسط پژوهشگران طرف قرارداد ما تهیه شوند تا توسط همانها مورد دفاع قرار گیرند.

در برخی کشورها تیم بودن یک امتیاز محسوب می‌شود. اما باید در نظر داشته باشید در برخی کشورها که یکی از الزامات تحقق استارتاپ ویزا داشتن سرمایه است، آن هزینه نیز به تناسب افزایش می‌یابد.

بله. در حقیقت این بهترین کار است. البته در آن صورت نیاز به ایجاد تغییراتی در بیزنس پلن خواهیم بود. ما به برخی از متقاضیان پیشنهاد می‌دهیم که از ابتدا برای دو یا سه کشور اقدام کنند. و در نهایت در انتخاب مقصد نهایی خود آزاد خواهند بود.

بله. هرچند که این کار ریسک دریافت استارتاپ ویزا را بالا می برد، اما قابلیت انجام آن هست. ما یک سرویس صرفا مشاوره ای نیز در این خصوص داریم که در تمام فرآیند در کنار شما هست اما به صورت مستقیم درگیر اجرا نیست و بسیار کم هزینه است.

در کشور فرانسه برای این موضوع روش خاصی در نظر گرفته شده است. اما در اغلب کشورهای دیگر استارتاپ آتی شما نمی تواند در اصل در جای دیگری باشد و باید در همانجا راه اندازی شود. اما طبیعتا می‌توانید از زیرساخت فنی خود برای انتشار به زبان جدید استفاده کنید.

هرچند که ما این موضوع را در بیزنس پلن نخواهیم گفت چون یک امتیاز منفی محسوب می‌شود، اما به صورت کلی بله. خیلی از کارآفرین ها از این روش برای کنترل هزینه ها استفاده می کنند.

ج: بله. همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال شما از همان ابتدا همراهتان خواهند بود.

همسر شما قادر به دریافت اجازه کار و شاغل شدن دارد. و فرزندان شما به صورت مجانی اجازه تحصیل را خواهند داشت.

شما به عنوان کارآفرین ویزا دریافت کرده اید و اجازه کارمند شدن ندارید. هرچند می توانید به صورت فریلنسری فعالیت و درآمد داشته باشید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.