راهنمای جامع ویزای استارتاپ پرتغال در سال ۲۰۲۴

ویزای استارتاپ پرتغال

شما با مطالعه این مقاله، پاسخ سؤالات خود را درباره ویزای استارتاپ پرتغال خواهید دانست:

  • ویزای استارتاپ پرتغال چیست؟
  • ویزای استارتاپ پرتغال مناسب چه افرادی است؟
  • شرایط دریافت این ویزا چیست؟
  • بیزینس‌پلن شما باید دارای چه خصوصیاتی باشد؟
  • چه شرایطی برای تمدید اقامت شما در پرتغال لازم است؟
  • آیا ویزای استارتاپ پرتغال به شما اجازه به همراه بردن خانواده‌تان را می‌دهد؟
  • مزیت‌های دریافت ویزای استارتاپ پرتغال چیست؟
  • دریافت این ویزا چه مدت به طول می‌انجامد؟
  • اسمارت‌آپ ویزا در این مسیر چگونه به شما کمک می‌کند؟
  • چگونه می‌توان برای ارزشیابی حرفه‌ای اسمارت‌آپ اقدام کرد؟

این مقاله توسط متخصصان اسمارت‌آپ ویزا و برای استفاده کارآفرینان ایرانی نگارش و منتشر شده است. هرگونه بازانتشار آن بدون مجوز از اسمارت‌آپ ویزا، مورد پیگیری قانونی قرار خواهد گرفت.

ویزای استارتاپ پرتغال ۲۰۲۴ چیست؟

ویزای استارتاپ پرتغال۲۰۲۴ که از مارس ۲۰۱۸ آغاز به کار کرده است، برای کارآفرینان استارتاپی پیش‌بینی شده است تا یا استارتاپ خود را در خاک این کشور راه‌اندازی کنند و یا استارتاپ فعلی خود را در این کشور توسعه دهند. این برنامه تأکید دارد که صرفاً برای کارآفرینان خارج از منطقه شینگن این امکان را فراهم کرده است. این برنامه توسط مؤسسه حمایت از شرکت‌های کوچک و متوسط پرتغال (IAPMEI) اجرا و پشتیبانی می‌شود.

استارتاپ ویزای پرتغال

ویزای استارتاپ پرتغال مناسب چه افرادی است؟

شرایط دریافت ویزای استارتاپ پرتغال چیست؟

استارتاپ ویزای پرتغال

بیزینس‌پلن شما باید دارای چه خصوصیاتی باشد؟

برخلاف اغلب کشورهای ارائه‌دهنده استارتاپ ویزا، در پرتغال شما الزامی به انجام طرح اولیه ندارید، به این معنی که ممکن است برای پروژه X ویزا را دریافت کرده باشید اما در مسیر انجام به استارتاپ Z تغییرش دهید.

لیکن به‌صورت کلی طرح کسب‌وکار شما همانند همۀ کشورهای دیگر باید این خاصیت‌ها را داشته باشد:

همچنین شما نیاز به یک انگیزه‌نامه حرفه‌ای خواهید داشت که در آن توضیح داده باشید که به دنبال چه چیزی هستید و چرا پرتغال را برای تحقق این هدف انتخاب کرده‌اید. نگارش صحیح این نامه تأثیر به‌سزایی در دریافت ویزا خواهد داشت.

چه شرایطی برای تمدید اقامت شما در پرتغال لازم است؟

از ابتدا به شما اجازه حضور ۴ ماهه برای راه انداختن استارتاپ و انجام امور قانونی داده می‌شود. به این دوره می‌تواند یک مهلت ۹۰ روزه نیز در صورت نیاز اضافه شود. پس از این دوره و براساس گزارش مرکز رشدی که سرمایه‌گذاری بر روی شما و پروژه‌تان را پذیرفته است برای دریافت اقامت موقت یک ساله درخواست خواهید داد.

استارتاپ ویزای پرتغال

آیا استارتاپ ویزای پرتغال به شما اجازه به همراه بردن خانواده‌تان را می‌دهد؟

معمولا بهترین اقدام این است که بنیانگذاران ابتدا کارت اقامت خود را دریافت کنند و بعد از ثبت شرکت نسبت به درخواست الحاق خانواده خود اقدام نمایند.

مزیت‌های دریافت ویزای استارتاپ پرتغال چیست؟

دریافت این ویزا چه مدت به طول می‌انجامد؟

معمولاً نگارش و آماده‌سازی طرح که باید به زبان پرتغالی و یا انگلیسی باشد ۲ تا ۳ ماه به طول می‌انجامد و باقی فرآیند نیز حدود ۲ ماه طول خواهد کشید. پس شما ۴ تا ۵ ماه در این فرآیند خواهید بود.

استارتاپ ویزای پرتغال

اسمارت‌آپ ویزا در این مسیر چگونه به شما کمک می‌کند؟

اسمارت‌آپ عملاً تنها مجری این روش در ایران محسوب می‌شود. تیم ما خود استارتاپی هستند و تجربه خوبی در اجرای بی‌نقص این فرآیند دارند. ما از ابتدا ایده شما را ارزیابی کرده و اگر شایسته این فرآیند باشد آن را عملیاتی می‌کنیم. بیزینس‌پلن شما توسط شرکای تجاری ما در لیسبون نگارش می‌شود. هرچند که شما در فرآیند آن حضوری فعال خواهید داشت. به شما در آماده‌سازی مدارک دیگر یاری رسانده و آماده مصاحبه می‌سازیم. ما فرآیند اخذ ویزای شما و همراهانتان را نیز مدیریت می‌کنیم و تا پایان در کنارتان خواهیم بود.

استارتاپ ویزای پرتغال

چگونه می‌توان برای ارزشیابی حرفه‌ای اسمارت‌آپ اقدام کرد؟

اسمارت‌آپ مایل است زمان و هزینه شما در این فرآیند بیهوده صرف نشود. بر همین اساس، هفته اول هر ماه، نشست‌های بررسی طرح‌های متقاضیان برگزار می‌گردد. در این برنامه‌ها متخصصان ما در ایران به‌صورت حضوری و شرکای ما در لندن به‌صورت اسکایپی در جلسه ارائه ایده شما حضور خواهند داشت. پیش از حضور در این جلسه و پس از ثبت‌نام، کارشناسان ما فرمی را به شما می‌دهند تا شما خصوصیات طرح خودتان را کامل نگارش کرده باشید.

اگر مایل به شرکت در این جلسات هستید، فرم زیر را پر نمایید تا با شما تماس حاصل شود.

آنچه در کنارتان به سرانجام خواهیم رساند …

سوالات پر تکرار

کاملا به قدرت طرح کسب و کار شما بستگی دارد. به همین دلیل است که پیشنهاد می‌دهیم بیزنس پلن شما توسط پژوهشگران طرف قرارداد ما تهیه شوند تا توسط همانها مورد دفاع قرار گیرند.

در برخی کشورها تیم بودن یک امتیاز محسوب می‌شود. اما باید در نظر داشته باشید در برخی کشورها که یکی از الزامات تحقق استارتاپ ویزا داشتن سرمایه است، آن هزینه نیز به تناسب افزایش می‌یابد.

بله. در حقیقت این بهترین کار است. البته در آن صورت نیاز به ایجاد تغییراتی در بیزنس پلن خواهیم بود. ما به برخی از متقاضیان پیشنهاد می‌دهیم که از ابتدا برای دو یا سه کشور اقدام کنند. و در نهایت در انتخاب مقصد نهایی خود آزاد خواهند بود.

بله. هرچند که این کار ریسک دریافت استارتاپ ویزا را بالا می برد، اما قابلیت انجام آن هست. ما یک سرویس صرفا مشاوره ای نیز در این خصوص داریم که در تمام فرآیند در کنار شما هست اما به صورت مستقیم درگیر اجرا نیست و بسیار کم هزینه است.

در کشور پرتغال برای این موضوع روش خاصی در نظر گرفته شده است. اما در اغلب کشورهای دیگر استارتاپ آتی شما نمی تواند در اصل در جای دیگری باشد و باید در همانجا راه اندازی شود. اما طبیعتا می‌توانید از زیرساخت فنی خود برای انتشار به زبان جدید استفاده کنید.

هرچند که ما این موضوع را در بیزنس پلن نخواهیم گفت چون یک امتیاز منفی محسوب می‌شود، اما به صورت کلی بله. خیلی از کارآفرین ها از این روش برای کنترل هزینه ها استفاده می کنند.

ج: بله. همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال شما از همان ابتدا همراهتان خواهند بود.

همسر شما قادر به دریافت اجازه کار و شاغل شدن دارد. و فرزندان شما به صورت مجانی اجازه تحصیل را خواهند داشت.

شما به عنوان کارآفرین ویزا دریافت کرده اید و اجازه کارمند شدن ندارید. هرچند می توانید به صورت فریلنسری فعالیت و درآمد داشته باشید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.