۰۲۱-۸۷۷۰۰۹۱۳

ویزای کار مالک گرداننده کانادا

ویزای کار مالک گرداننده کانادا
۰۲ دی

دولت کانادا همواره به فکر پیشرفت اقتصادی کاناداست. شاید به همین دلیل است که ماده  205آیین نامه های مهاجرتی کانادا برای ویزای کار کسانی که حضور آنها در کانادا به نفع این کشور است تسهیالت خاصی پیش بینی کرده است. یکی از حرکت های هماهنگ با این اصل ولی کمی متفاوت با آن همکاری دو جانبه اداره کار کانادا ESDC و اداره مهاجرت کانادا IRCC در زمینه صدور ویزای کار برای گروه ”مالک گرداننده“ Operators Owners است.

در ادامه، این مسأله را بهتر تشریح می کنیم.

مالک گرداننده کیست؟  LMIA  چیست؟

مالک گرداننده در حقیقت صاحب یک واحد تجاری است که خود آن را مدیریت می کند. مثال یک مکانیک را در نظر بگیرید که مکانیکی خودش را دارد یا یک قناد که قنادی خودش را دارد، همچنین یک نفر را در نظر بگیرید که یک شرکت کامپیوتری دارد و خودش هم مدیریت آن را به عهده گرفته است.

به طور کلی وقتی سخن از مالک گرداننده Operator Owner می شود، درباره فردی صحبت می کنیم که یک شرکت یا واحد تجاری کوچک دارد (به طور معمول با کمتر از 10 کارمند یا کارگر) و خود آن فرد مدیریت شرکت یا واحد تجاری خود را به عهده گرفته است. ( مشاهده اطلاعات کامل ویزای استارتاپ کانادا )

عبارت LMIA مخفف  LABOUR MARKET IMPACT ASSESSMENT یا ”ارزیابی تأثیر بازار کار“ است. LMIA  نامه ایست که اداره کار کانادا صادر می کند و طی آن اعلام می نماید استخدام یک فرد غیر کانادایی اثر منفی روی بازار کار کانادا ندارد. ( مشاهده اطلاعات کامل ویزای استارتاپ کانادا )

به طور معمول گرفتن LMIA کاری طاقت فرساست و یک شرکت کانادایی باید ابتدا برای مدت قابل توجهی در چند منبع قابل قبول آگهی استخدام بدهد و یک سری مدارک و فرم به اداره کار کانادا ارائه کند تا آنها متقاعد شوند که آن شرکت موفق نشده نیروی مورد نیاز خود را از بین مقیمان دائم یا شهروندان کانادا پیدا کند و چاره ای جز استخدام افراد خارجی ندارد.

مالک گرداننده کیست؟ LMIA چیست؟

شرایط دریافت ویزای کار کانادا چیست؟

در ویزای کار مالک گرداننده، متقاضی ابتدا یک واحد تجاری یا شرکت را در کانادا خریداری می کند. سپس به اداره کار کانادا اعلام می کند که حضور وی برای مدیریت این واحد تجاری واجب است. اگر اداره کار قانع بشود برای وی نامه LMIA  صادر می کند. بعد از دریافت این نامه، متقاضی می تواند به اداره مهاجرت کانادا تقاضای ویزای کار بدهد. اگر اداره مهاجرت هم با تقاضای وی موافقت کند، ویزای کار کانادا صادر خواهد شد. ( ویزای استارتاپ کانادا بهتر است یا اینگلیس ؟ )

در دنیای ایده آل همسر متقاضی نیز ویزای کار کانادا دریافت می کند و فرزندان زیر 18 سال وی نیز اجازه خواهند داشت در کانادا تحصیل کنند. ویزای متقاضی اصلی به وی اجازه می دهد تنها برای واحد تجاری خود کار کند اما ویزای همسر وی از نوع Permit Work Open است و به او اجازه می دهد که تقریبا برای هر کارفرمایی کار کند.

در روش ویزای کار مالک گرداننده، سرمایه گذاری خاصی وجود ندارد، اما ریزه کاری های بسیاری وجود دارد تا هم اداره کار و هم اداره مهاجرت حاضر به صدور مجوزهای لازم بشوند. 

اگر قصد دریافت ویزای استارتاپ کانادا را با ما در تماس باشید تا راهنمایی های لازم را به شما ارائه دهیم.

آیا با ویزای کار مالک گرداننده می توان به کانادا مهاجرت کرد؟

گرفتن این ویزا می تواند بین 50 تا 200 امتیاز برای مهاجرت اکسپرس انتری Entry Express همراه داشته باشد. در حقیقت صرف گرفتن LMIA می تواند کافی باشد. امتیاز 50 یا 200 بستگی به پستی دارد که متقاضی احراز می کند و همچنین نوع واحد تجاری که خریداری یا تأسیس می شود.

وجود این امتیاز مهاجرت به کانادا را تضمین نمی کند چرا که متقاضی همچنان باید سطح تحصیلات بالا، سن مناسب، آشنایی مکفی با زبان انگلیسی یا فرانسه و همین طور سابقه کار خوبی در کشور خود داشته باشد. به عبارت دیگر گرچه این روش ممکن است برای بعضی متقاضیان دربهای مهاجرت را بگشاید، برای خیلی از افراد مؤثر نخواهد بود.

صرف نظر ازشانس گرفتن اقامت کانادا، موفقیت در این روش به متقاضی و خانواده وی اجازه حضور و کار در کانادا می دهد )و برای فرزندان زیر 18 سال اجازه تحصیل).

ویزای کار مالک گرداننده و مهاجرت به کانادا

بررسی پرونده های گروه ویزای کار مالک گرداننده کانادا چه قدر زمان لازم دارد؟

مثل هر روش ویزا و مهاجرت کانادا پیش بینی زمان بسیار سخت است. اما اگر همه چیز بر وفق مراد پیش برود می توان امیدوار بود که بیشتر پرونده های این گروه ظرف حدود شش ماه به نتیجه برسند. بدیهی است زمان حقیقی بررسی ممکن است به مراتب کمتر یا بیشتر از این زمان باشد.

 
Rate this post
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.