۰۲۱-۸۷۷۰۰۹۱۳

ویزاهای غیر اقامتی کانادا

ویزاهای غیر اقامتی کانادا
۱۹ بهمن

تا چند سال قبل اقامت کانادا برای خیلی‌ها، بیشتر شبیه به یک رویا بود. برای بسیاری از افراد به دلیل عدم آگاهی از شرایط سیاسی و اقتصادی کانادا، عدم آگاهی از شرایط مهاجرت و مدارک لازم برای اخذ ویزا، روند دریافت ویزا کاملا ناامید کننده و چالش برانگیز بود.

 نکته اصلی این است که بسته به اهداف و شرایط شخصی شما، روشهای زیادی برای اخذ ویزای کانادا و اقامت دائم وجود دارد، کافی است بدانید کدام روش مهاجرتی به کانادا برای شما مناسب تر است و چگونه میتوانید تواناییها و مهارت خود را به مقامات کانادایی نشان دهید و ثابت کنید میتواند از داشتن شما سود ببرد.

انواع ویزای کانادا چیست؟

ویزای کانادا، با توجه به اهداف متقاضی برای ورود به کشور کانادا، در انواع مختلفی صادر می‌شود که عبارت است از :

بیشتر بخوانید: ویزای استارتاپ کانادا مناسب چه افرادی است؟

ویزای توریستی کانادا

ویزای توریستی کانادا، یک ویزای موقت است که برای اهداف توریستی، بازدید از خانواده و اقامت‌های کوتاه مدت کاری یا تحصیلی صادر می‌شود. اگر قصد دارید فقط برای مدت زمان محدودی در کانادا حضور داشته باشید، ویزای موقت بهترین گزینه برای شماست، فقط شرط ویزای موقت آن است که در پایان تاریخ ویزای خود باید از آن کشور خارج شوید.

ویزای تحصیلی کانادا

ویزای تحصیلی کانادا، برای اهداف تحصیلی کوتاه مدت و بلند مدت صادر می‌شود. برای اخذ نیاز به ارائه مدرک زبان انگلیسی و یا فرانسوی دارید. همچنین، شما باید از سوی مدرسه، دانشگاه و یا موسسه‌ای که قصد تحصیل در آن دارید، دعوت نامه رسمی ارائه کنید.

مزیت تحصیل در کانادا این است که شما حق دارید خانواده و همچنین همسر خود را همراه داشته باشید. بعد از فارغ التحصیلی می توانید برای اجازه کار آزاد در کانادا نیز اقدام کنید. 

ویزای کاری کانادا

برای دریافت اقامت دائم کانادا شما باید تجربه کار دراین کشور را کسب کنید. چگونگی انتخاب و گزینش متقاضیان این سیستم، به این شکل می‌باشد که آنها با توجه به رزومه کاری، میزان تسلط به زبان، وضعیت تاهل، مدارک کسب شده بین المللی و دریافت پیشنهاد شغلی ارزیابی میشوند.

رزومه افراد بر اساس معیارهای گفته شده امتیازدهی می‌شوند و در لیست انتظار قرار می‌گیرند. سپس در بازه‌های زمانی مشخص، افرادی که امتیاز بالاتری دارند، از لیست خارج شده و برای دریافت ویزای کانادا دعوت می‌شوند.  مشاهده اطلاعات کامل مزایای ویزای استارتاپ کانادا

ویزای کاری کانادا

سیستم مهاجرتی کانادا امکان مهاجرت و اخذ ویزا را از طریق ۴ برنامه زیر برای متقاضیان فراهم می کند:

مهاجرت به کانادا از طریق تجربه کانادایی 

تجربه کانادایی یا همان مهاجرت به کانادا از روش Canadian Experience Class     مخصوص متقاضیانی است که تجربه کار در کانادا را داشته اند. از طریق برنامه تجربه کانادایی این امکان وجود دارد که متقاضی مهاجرت، اقامت دائم را برای خود و خانواده وابسته دریافت کند. همچنین این برنامه مورد توجه دانشجویان بین المللی است که در دوره Post Graduate Work Permit  پس از فارغ التحصیلی، در مهلتی همچنان در کانادا حضور دارند، با حداقل شرایط از طریق روش تجربه کانادایی اقدام کرده و میتوانند اقامت دائم کانادا را دریافت کنند.

مهاجرت به کانادا از طریق نیروی متخصص فدرال

کشور کانادا دارای فرصت های بیشمار کاری برای افرادی است که دارای تخصص و صاحب فن و مهارت هستند و علاقه مند به دریافت ویزای دائم کانادا نیز میباشند. متقاضیان بر اساس عوامل مختلفی مانند صلاحیت، سابقه کار، دانش زبان انگلیسی و فرانسوی در یک سیستم امتیازبندی  ارزیابی می شوند. برای احراز صلاحیت کارگران ماهر حداقل 67 امتیاز از 100 امتیاز و حداقل سابقه کار یک سال لازم است.

مهاجرت به کانادا از طریق نیروی کار ماهر 

افراد خبره و متخصص در زمینه های شغلی مختلف از نظر دولت کانادا بسیار ارزشمند هستند و همیشه از جایگاه ویژه ای برخوردارند. از همین رو یکی از اهداف اصلی برنامه مهاجرت نیروی کار ماهر به کانادا، وارد شدن نیروی متخصص به بازارکار است تا کارگران ماهر و متخصص در زمینه های مختلف بتوانند به عنوان نقش فعال، به رشد و توسعه اقتصادی کشورکمک شایانی کنند.

متقاضیان واجد شرایط نیروی کار ماهر، این فرصت را پیدا میکنند تا با استفاده از درخواست خود تحت برنامه تجارت ماهر فدرال کانادا، به سرعت اقامت دائم کانادا را دریافت کنند.

شرایط مهاجرت به کانادا از طریق نیروی کار ماهر 

شرایط مهاجرت به کانادا از طریق برنامه های نامزدی استانی

متأسفانه متقاضیانی که نمیتوانند از طریق ویزای نیروی کار ماهر اقامت دائم کانادا دریافت کنند، هنوز هم می توانند تحت PNP، برنامه نامزدی استانی، امیدوار باشند و برای دریافت اقامت دائم کانادا درخواست دهند. برنامه نامزدی استانی برای متخصصان کم مهارت در نظر گرفته شده که هنوز هم میتوانند به کانادا بیایند و در رشد اقتصادی آن کشور سهیم باشند.

هر برنامه مهاجرت استانی کانادا معیارها و دستورالعمل های مختص به خود را دارد که افراد خاص و مورد نیاز خود را بر اساس مهارت، محل کار و دانش مورد نیاز برای پاسخگویی به نیازهای بازار کار محلی و اقتصاد متمایز خود هدف قرار میدهد.

در این بخش شما برای یک استان خاص کانادا که به دنبال کارمند در یک زمینه خاص است، معرفی نامه ارسال میکنید. اما قبل از اقدام باید گواهی نامزدی استانی را از کانادا دریافت کنید و درخواست متفاوتی را برای CIC اعمال کنید. هدف قرار دادن بهینه جریان نامزدی استانی به میزان قابل توجهی می تواند شانس شما را برای پذیرفته شدن جهت اقامت دائم کانادا افزایش دهد. 

مهاجرت به کانادا از طریق کبک نیروی کار ماهر انتخاب شده

فرآیند مهاجرت به کبک شامل دو قسمت مجزا میباشد:

برنامه حمایت مالی از خانواده

دولت کانادا به شما فرصتی میدهد تا خانواده خود را برای زندگی در کانادا همراه داشته باشید. پس از اخذ اقامت دائم کانادا، مجاز به حمایت از همسر، فرزندان وابسته، والدین، خواهران و برادران، پدربزرگ و مادربزرگ و نوه ها خواهید بود. همچنین فرصت خوبی برای خانواده شماست تا از اقامت دائم و مزایای شهروندی کانادا یعنی توانایی تحصیل، زندگی و کار در این کشور برخوردار شوند.

برنامه حمایت مالی از خانواده

برنامه ویزای پرستار خانگی 

پرستار خانگی شخصی است که مراقبتی تمام وقت، مداوم و بدون نظارت را برای کودکان، سالمندان یا افراد دارای معلولیت در یک خانه شخصی ارائه میدهد. کانادا با کمبود پرستار خانگی مواجه است و از پرستاران خانگی استقبال میکند. در نتیجه میتوان یکی از روش های مهاجرت به کانادا را پرستارخانگی قرار داد.

پرستار خانگی با دریافت ویزا مجاز به اقامت در کانادا میباشد. پردازش این ویزا به طول می انجامد زیرا به تجربه کارمناسب، تسلط کافی به زبان انگلیسی یا فرانسوی و دیپلم دبیرستان نیاز دارد. شما باید حداقل 30 ساعت در هفته مراقبت از کودکان (زیر 18 سال)، افراد مسن (65 سال به بالا) و یا یک فرد معلول را انجام دهید.

 

برای درخواست ویزای پرستار خانگی کانادا باید شرایط زیر را داشته باشید:

فرم LMO یا همان آنالیز و بررسی بازار کار 

برای استخدام شدن، فردی که قصد استخدام کردن شما را دارد باید نامه پیشنهادی سازمان کار را از HRSDC یا SC دریافت کند که نشان میدهد در حال حاضر به اندازه کافی مقیم دائم برای پر کردن این جایگاه شغلی در کانادا حضور ندارد. او همچنین باید یک فرم Labour market opinion را از سازمان HRSDC یا SC دریافت کند. شما در حین تقاضا برای مجوز کار باید یک کپی از این فرم همراه داشته باشید.

Rate this post
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.