۰۲۱-۸۷۷۰۰۹۱۳

کار در حین تحصیل در کانادا

کار در حین تحصیل در کانادا
۰۲ اسفند

یکی از مزایای انتخاب کانادا به عنوان مقصدی برای مهاجرت، امکان کار در حین تحصیل در این کشور است، کار در حین تحصیل این امکان را به شما می‌دهد که تجربیات جدیدی کسب کنید، با افراد جدید ملاقات و ارتباط برقرارکنید و همچنین برای حمایت از خود و تامین هزینه‌های زندگیتان تلاش کنید. تجربه کار در کانادا می‌تواند یک سرمایه ارزشمند برای اهداف آینده شما باشد.

 

شرایط اجازه کار برای دانشجویان کانادا

 بیشتر دانشجویان بین المللی درکانادا می‌توانند حداکثر 20 ساعت در هفته و تمام وقت، در طول استراحت های برنامه‌ریزی شده، بدون اجازه کار، به کار و کسب درآمد بپردازند؛ اما قبل از شروع به کار شرایطی وجود دارد که باید به آن‌ها توجه کنید.

اگر دانشجوی تمام وقت و دارای ویزای معتبر تحصیلی هستید، می‌توانید بدون نیاز به دریافت مجوز کار از دانشگاه مشغول به کار شوید. این بدان معناست که می‌توانید برای هر کارفرمایی، در هر شغلی و در هر نقطه از کانادا درخواست کار بدهید.

دانشجویان بین المللی همچنین می‌توانند در صورت تمایل در دانشگاه نیز به کار دانشجویی بپردازند. به عنوان مثال می‌توانید عضو هیئت علمی شوید. یا مثلا به عنوان یک دستیار تحقیقاتی فعالیت نمایید. این کار باعث می‌شود که برای خودتان یک جور خود اشتغالی دردانشگاه به وجود بیاورید. همچنین می‌توانید به کارهای سازمانی در دانشگاه بپردازید. مثلا یک پیمانکار خصوصی شوید که در محوطه دانشگاه خدمات ارائه می‌دهد، یا به عنوان مثال در سالن ورزشی یا رستوران دانشگاه به کار مشغول شوید.

دریافت مجوز تحصیلی در کانادا

توجه به این نکته حائز اهمیت است که اگر قصد تحصیل در کانادا را دارید، برای دریافت مجوز تحصیلی باید اثبات کنید که برای تحصیل در این کشور پشتیبانی مالی کافی برای حمایت از خود در طول تحصیل را در اختیار دارید. پس از اینکه اثبات مالی خود را نشان دادید و توانستید به تحصیل بپردازید، خوب است که برای افزایش رفاه بیشتر در زندگی به تلاش برای یافتن یک کار ساده مشغول شوید.

مجوز تحصیل شما بیانگر این است که شما اجازه کار در کانادا و شرایط اشتغال را دارید. این بیانیه شما را قادر می‌سازد تا از شماره خدمات تأمین اجتماعی کانادا (SIN) درخواست کار کنید. قبل از شروع کار درحین تحصیل در کانادا، گرفتن SIN یک نیاز اساسی است.

اگر برنامه تحصیل شما کمتر از شش ماه طول بکشد، اگر برای فراگیری زبان دوم مثل زبان انگلیسی یا فرانسوی اقدام کرده باشید و یا اگر هنوز برنامه تحصیلی خود را شروع نکرده باشید، نمی‌توانید در کانادا مشغول به کار شوید.

دریافت مجوز تحصیلی در کانادا

پیدا کردن شغل در کانادا در حین تحصیل

واجد شرایط بودن برای کار در کانادا ممکن است به سادگی قابل حل باشد، اما قدم بعدی پیدا کردن شغل است. کارفرمایان در کانادا غالبا مشتاق استخدام دانشجویان برای کارهای پاره وقت هستند و موقعیت های متنوعی برای دانشجویان در زمینه کارهای پاره وقت وجود دارد.

قبل از شروع کار یا دنبال کردن درخواست کاری، باید رزومه کاری مناسبی را برای خود تهیه کنید. رزومه و نامه معرفی شما بهترین فرصت برای جلب توجه کارفرمایان بالقوه را پدید می‌آورد. نامه معرفی شما فرصتی برای نشان دادن شخصیت و دستاوردهای شماست.

فراموش نکنید که شما باید رزومه تان را متناسب با مهارت ها و موقعیت شغلی درخواستی تنظیم کنید. شما با در دست داشتن یک رزومه کامل می‌توانید بهترین نامزد برای اخذ شغل درخواستی باشید فقط اطمینان حاصل کنید که رزومه شما به روز بوده و برای انتظارات کارفرمایان کانادایی تهیه شده باشد.

زمانی که شما معیارهای دقیقی از خواسته هایتان را مطرح کنید، شغلی متناسب باهمان معیارها نیز بدست خواهید آورد. اگر به صورت آنلاین برای ارسال رزومه اقدام کردید، می‌توانید رزومه خود را به صورت یک ایمیل در قالب یک فایل با فرمت PDFپیوست دهید.

استخدام نیروی کار پاره وقت در کانادا

مراکز بسیاری درکانادا، مانند مراکز تفریحی، کتابخانه ها یا اداره‌ها به دنبال نیروی کار پاره وقت هستند. همچنین می‌توانید در اطراف محله خود قدم بزنید و ببینید فروشگاه ها یا رستوران ها در روی پنجره‌هایشان برای استخدام کارمند تبلیغ چسبانده‌اند؟ اگر از این روش برای درخواست کار استفاده نمایید ممکن است لازم باشد دقایق کوتاهی با کارفرما مصاحبه کنید. پس حتما نسخه ایی از رزومه کاری خود را همراه داشته باشید، لباس مرتب پوشیده و با اعتماد به نفس و آگاه از قابلیت های خود رو به روی کارفراما بنشینید. امکان دارد بتوانید توجه کارفرما را جلب نموده و آینده کاری خود را تضمین کنید.

البته توجه داشته باشید که شما دانشجو هستید و تحصیلات شما در اولویت اول قرار دارد و نباید همه تمرکز و زمان خود را برای یافتن کار اختصاص دهید. 

نکات مهم برای شروع کار در کانادا در حین تحصیل

کار بعد از تحصیل در کانادا

کار بعد از تحصیل در کانادا

 اگر قصد اقامت و کار درکانادا را دارید، ممکن است بتوانید برای یک مجوز کار پس از فارغ التحصیلی درخواست بدهید. این مجوز به شما این امکان را می‌دهد تا حداکثر سه سال بعد از فارغ التحصیلی، در هر کجای کانادا، برای هر کارفرما کار کرده و ویزای خود را به ویزای کار کانادا تغییر دهید. همچینن می‌توانید شرایط دریافت ویزای استارتاپ کانادا را نیز در این مقاله از اسمارتاپ مطالعه کنید.

اگر واجد شرایط باشید و بخواهید در کانادا بمانید و مشغول به کار شوید، باید در طی 90 روز از دریافت تأیید کتبی، درخواست خود را به اتمام برسانید. اگر برنامه تحصیلی جدید خود را شروع کرده‌اید (به عنوان مثال ادامه تحصیل پس از اتمام دوره کارشناسی و شروع دوره کارشناسی ارشد) می‌توانید همچنان در حین تحصیل به کار خود ادامه دهید.

Rate this post
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.