۰۲۱-۸۷۷۰۰۹۱۳

چرا استارت آپ هایی که از طریق سرمایه شخصی تاسیس شده اند باید همواره نوآور باشند

چرا استارت آپ هایی که از طریق سرمایه شخصی تاسیس شده اند باید همواره نوآور باشند
۰۴ دی

نوآوری، تحول آفرینی و استارتاپ واژه های مترادف با یکدیگر هستند. وقتی از استارت آپ صحبت می کنیم، طبیعتاً به فکر محصولات نوآورانه، فناوری های تحول آفرین و دستگاه های هوشمند می افتیم.

استارتاپ ها مکان هایی هستند که نوآوری در آنها اتفاق می افتد. با معرفی فن آوری های نوظهور مانند AI ، IoT و Blockchain ، تبدیل ایده های نوآورانه به واقعیت بسیار آسان تر شده است.

اگر استارت آپ شما متشکل از یک تیم 1 تا 5 نفره است، پس استارت اپی بسیار چابک است. درواقع، در این نوع استارت آپ، محصولات نوین و مبتکرانه ای را تولید، آزمایش و تکرار می کنید تا آماده ورود به بازار شوند.

با این حال، با رشد استارت آپ، وجه نوآوری استارت آپ شما شروع به اضمحلال می کند. وقتی سرمایه استارتاپ از یک یا دو راند (دور) سرمایه گذاری تامین می شود، فاز نوآوری آن کمرنگ می شود. در این مرحله، به منظور افزایش بازده سرمایه، می بایست برروی افزایش اندازه (نفرات) تیم و همچنین افزایش تولید و کار تمرکز کنند؛ چرا که کار از این نقطه رو به خرابی می رود.

مطمئناً برای گسترش کار، تامین سرمایه امری ضروری است. اما شرکت های نوپا، برای تطابق با انتظارات سرمایه گذاران، بیش از آنکه به نوآوری بپردازند، بر سودآوری تمرکز می کنند.

معمولاً مشاهده می شود که 90٪ استارت آپ ها ظرف صرفا دو سال از تاسیس­شان با شکست مواجه می­شوند. نداشتن نوآوری یکی از دلایل اصلی این شکست است.

منظور از دور یا راند تامین سرمایه (funding)، دور یا راندهایی از تامین مالی است که استارت اپ ها برای بالا بردن سرانه درآمدی خود طی می کنند

چرا استارت آپ شما باید همواره نوآور باشد؟

در سال گذشته ، 100 میلیون کسب و کار جدید در سراسر جهان راه اندازی شده است. وقتی رقابت عظیم اینچنینی وجود دارد، باید برای بقا به نوآوری ادامه دهید.

بر اساس گزارش ها:

نوآوری مداوم چگونه به استارتاپ ها و مشاغل کوچک کمک می کند؟

نوآوری و تفکر خلاق باید بخشی از DNA هر استارتاپ یا کسب و کار کوچک باشد. نوآوری مداوم شانس رشد کسب و کار را افزایش می دهد. همچنین به شما کمک می کند تا فرآیندهای کارآمدی که منجر به بهره وری و عملکرد بهتر می­شوند را ایجاد کنید.

استارت آپ ها می بایست همواره به خلق و اتخاذ ایده های جدید بپردازند تا بتوانند از برتری رقابتی بهره مند شوند.

در اینجا چگونگی دستیابی شرکتهای نوپا و کوچک به سودآوری از طریق نوآوری مداوم را تشریح می کنیم:

1. در رقابت، جلوتر از بقیه باشید

نوآوری مداوم به استارت آپ هایی که از طریق سرمایه شخصی تاسیس شده اند، نوعی مزیت رقابتی می بخشد و به آنها کمک می کند تا همواره در رده های بالا باقی بمانند. شرکتهای بیشماری هستند که به سرعت بازار را در دست گرفته اند و با کمک نوآوری تحول آفرین به جایگاه رهبری دست یافته اند، اما نتوانسته اند جایگاه خود را حفظ کنند و در رده های بالا باقی بمانند.

دلیل اصلی اینکه این شرکت ها نتوانسته اند موقعیت خود را حفظ کنند این است که نتوانسته اند با سرعت نوآوری همراه شوند. شرکت اپل بزرگترین نمونه این امر است. اپل، از زمان راه اندازی، علی رغم رقابت شدید، همچنان رهبر این صنعت است. اما امروزه این شرکت به دلیل عدم نوآوری، در حال کاهش درآمد است.از طرف دیگر، شرکت هایی مانند اوبر و آمازون موفق شده اند همچنان به عنوان رهبران صنعت خود باقی بمانند. اوبر دقیقاً از برنامه (اپ) قدرتمند گرفته تا امکان اشتراک خودرو و برخورداری از اتومبیل های برتر، به طور مداوم در حال نوآوری در محصولات و خدمات خود است.

آمازون، علی رغم برخورداری از برجسته ترین پلت فرم تجارت الکترونیکی، در حال سرمایه گذاری بر روی ساخت پلتفرم­های کلود (ابری) و خانه های هوشمند است.

نوآوری مداوم نه تنها به شما کمک می کند به عنوان رهبر صنعت خود باقی بمانید بلکه به شما امکان می دهد چندین فرصت جدید برای کسب و کار را باز کنید.

2. مشکلاتتان را حل کنید و کارایی خود را بهبود ببخشید

در بسیاری از مواقع، استارت آپ ها و مشاغل کوچک با مشکلاتی روبرو می شوند که به نظر لاینحل می رسند. رفع این مسائل نیازمند تفکر باز و راه حل های خلاقانه است.

استارتاپ هایی که نوآوری و خلاقیت را ارتقا می دهند می توانند به راحتی راه حل هایی برای حل مشکلات­شان بیابند. از آنجا که همه اعضای تیم بر روی بهبود محصول نهایی متمرکز هستند، بهره وری کلی افزایش یافته و سود قابل توجهی برای کسب و کار شما رقم می خورد.

برای مثال، گوگل را در نظر بگیرید. گوگل در هر یک از دفاتر خود یک روز خاص را به آزمایش و نوآوری اختصاص داده است. این غول اینترنتی کارمندان را به ابتکار عمل ترغیب می کند و دارای سیستم پرورش (رشد) داخلی برای ترویج ایده های عالی است. محصولات ابتکاری مانند Maps ، Hangouts و غیره همه ماحصل فعالیت تیم داخلی گوگل است.

چرا استارت آپ هایی که از طریق سرمایه شخصی تاسیس شده اند باید همواره نوآور باشند

3. برای ورود رقبا مانع تراشی کنید

مطمئنا خلاقیت دائمی می تواند شما را به جایگاه بالای بازار برساند و در حفظ جایگاه رهبری بازار به شما کمک کند. با این حال، به یاد داشته باشید که یک ایده خوب هزاران دنبال کننده جدید را برای شما به ارمغان می آورد. رقبای شما می توانند از طرح یا برنامه شما پیروی کرده و رقابت سختی را برای کسب و کار شما ایجاد کنند.

بنابراین، اگر می خواهید به عنوان رهبر بازار باقی بمانید، باید همواره به فکر گام بعدی و درواقع نوآوری بعدی باشید. به این ترتیب می توانید خیلی جلوتر از رقبای خود باقی بمانید.

4. کسب و کار یا تجارت خود را به بازار عرضه کنید

محصولات یا خدمات نوآورانه به کسب و کار شما کمک می کند تا در میان کسب و کارهای دیگر قد علم کنید. اگر ایده های خلاقانه داشته باشید همواره در ذهن مشتریان باقی خواهید ماند.

می توانید با نوآوری، محصولات یا خدمات فعلی خود را تغییر شکل داده و یا کلاً یک جریان تجاری جدید ایجاد کنید. با نوآوری در مرکز استراتژی تجارت و بازاریابی خود، می توانید به راحتی برجسته شده و مشتریان جدیدی را به خود جلب کنید.

5. رقابت با شرکت های بزرگ را حفظ کنید

وقتی در حال رقابت با برخی از بازیگران بزرگ صنعت­تان هستید، نوآوری تنها راه ایده آل برای حفظ این جایگاه است. برندهای بزرگ منابع لازم را در اختیار دارند و می توانند به سرعت با فناوری های جدید سازگار شوند. کسب و کارهای گسترده به راحتی به پلتفرمهای بزرگتر دسترسی دارند.

برای بدست آوردن جایگاه محکم در برابر شرکت های بزرگ، باید نوآوری و خلاقیت را در استارتاپ خود پرورش دهید.

آزمایشگاه نوآوری نباشید

خوب، نوآوری باید در هسته اصلی استارت آپ شما باشد. اما، این بدان معنا نیست که هر استارت آپ تاسیس شده با سرمایه شخصی می بایست منبع تحقیق و توسعه باشد. گوگل مدتها پس از دستیابی به جایگاه محکم خویش، شروع به سرمایه گذاری بر روی محصولات نوآورانه کرد. فیس بوک وقتی به یک غول شبکه اجتماعی تبدیل شد React را ساخت.

خوب نیست که آزمایشگاه نوآوری باشید. اگر یک شرکت نوپای اولیه هستید و ایده های نوآورانه دارید، همواره می توانید کار را برون­سپاری کنید تا برای شما انجام شود.

همچنین می توانید همانند Imaginovation، متخصصان صنعت خویش را استخدام کنید تا ایده های نوآورانه خود را به واقعیت تبدیل کنند؛ و شما فرصت داشته باشید تا به طور کامل بر رشد استارت آپ خود تمرکز کنید.

ما در Imaginovation به استارت آپ های تشکیل شده با سرمایه شخصی کمک می کنیم تا ایده های خود را شکل داده و بهترین راه حل های ممکن را ارائه دهند. اگر یک شرکت تازه تأسیس هستید و ایده ای دارید، با ما تماس بگیرید.

Rate this post
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.