۰۲۱-۸۷۷۰۰۹۱۳

هزینه های مهاجرت به کانادا چقدر است؟

هزینه های مهاجرت به کانادا چقدر است؟
۲۰ اسفند

کانادا کشوری امن، مدرن و دارای بیشترین اعتبار جهانی است. کانادا بخاطر ارائه کیفیت بالای زندگی در جامعه‌ای با اقوام مختلف و با هزینه‌های زندگی مقرون به‌صرفه، یکی از محبوب‌ترین کشورها شناخته شده است. اگر به فکر مهاجرت به این کشور هستید، اطلاع داشتن از هزینه مهاجرت به کانادا از اهمیت و حساسیت بسیاری برخوردار است. شما می‌توانید با توجه به توانایی مالی و بر اساس اهدافی که در نظر دارید، همچنین با بررسی دقیقی از هزینه‌ها، مناسب‌ترین روش مهاجرتی را انتخاب کنید تا بتوانید سفر راحتی را تجربه کنید.

هزینه های سفارت کانادا

بخشی از هزینه‌های مهاجرت مربوط به سفارت کانادا است. این بخش از هزینه‌ها بسته به برنامه مهاجرتی مورد نظر برای هر متقاضی متغیر است. برخی از این مبالغ باید در ابتدای ارائه درخواست مهاجرت پرداخت شوند و برخی می‌توانند تا پایان پروسه بررسی پرونده مبلغ را پرداخت نمایند. برخی از این مبالغ در صورت رد درخواست متقاضی قابل بازگشت نیستند و برخی در صورت رد درخواست، به متقاضی عودت داده می‌شوند.

هزینه مهاجرت به کانادا با ویزای کار

متقاضیان مهاجرت از طریق ویزای کار باید برای هر نفر مبلغ 550 دلار کانادا پرداخت کنند. برای اعضای خانواده متقاضی نیز اگر زیر 18 سال باشند هر نفر 150 دلار کانادا و بالای 18 سال هر نفر 550 دلار کانادا درنظر گرفته شده است. همچنین هزینه قابل پرداخت برای دریافت و یا تمدید مجوز کار نیز 150 دلار کانادا است.

اگر متقاضی از روش اکسپرس اینتری برای دریافت ویزای کار اقدام کرده باشد، مراحل اولیه ثب نام در وب سایت رسمی اداره مهاجرت کانادا رایگان خواهد بود. پروفایل متقاضیانی که از روش اکسپرس اینتری اقدام می‌کنند بر اساس سن، مدرک تحصیلی، سابقه کاری و مهارت‌های زبان امتیاز بندی می‌شود.

هرچه امتیاز افراد بالاتر باشد، شانس آن‌ها برای گرفتن اقامت دائم کانادا بیشتر خواهد شد. طول مدت بررسی پرونده متقاضی حداکثر 12 ماه است. پس از دریافت دعوت نامه، متقاضی فرصت دارد تا ظرف 90 روز تقاضای خود را به صورت آنلاین در وب سایت اداره مهاجرت کانادا ثبت کند. در غیر این صورت دعوت نامه لغو می‌شود. در صورت پذیرش مبلغ قابل پرداخت برای این روش مهاجرتی 1050 دلار کانادا است.

بیشتر بخوانید:  ویزای استارتاپ کانادا چیست؟

مهاجرت به کانادا با ویزای کار و هزینه های آن

مهاجرت به کانادا از طریق خود اشتغالی و هزینه آن

در روش مهاجرت از طریق خود اشتغالی، توانایی و فعالیت های فرهنگی، هنری یا ورزشی فرد باید به دولت کانادا و افسر مهاجرت اثبات و همچنین اهداف مشخصی برای ادامه زندگی در کانادا مشخص گردد.

این روند، روندی پیچیده است که باید توسط وکیل های متخصص و ماهر بررسی گردد تا تمام جوانب پرونده به درستی سنجیده شود و موفقیت در این پرونده به دست آید. به همین دلیل هزینه این نوع مهاجرت نسبت به روش مهاجرت از طریق کار بیشتر است و بر اساس شرایط متقاضی تعیین می گردد.

حسابرسی، ارزشیابی اموال و هزینه های آن ها

هزینه‌های حسابرسی و ارزشیابی اموال مختص افرادی است که از طریق سرمایه‌گذاری، تجارت و یا کارآفرینی قصد مهاجرت به کانادا داشته باشند. ارزیابی اموال متقاضیان معمولا توسط کارشناسان رسمی دادگستری تعیین می‌‌شود و هزینه آن نیز بر اساس ارزش ملک متقاضیان اعلام می‌شود.

حسابرسی اموال، دارایی‌ها، درآمد و هزینه‌های این افراد نیز توسط حسابداران رسمی دادگستری انجام می‌شود که هزینه آن ممکن است بین 1000 تا 5000 دلار کانادا درنظر گرفته شود.

هزینه مهاجرت به کانادا از طریق ویزای تحصیلی

مهاجرت از طریق ویزای تحصیلی هزینه کمتری نسبت به ویزای کاری یا خود اشتغالی دارد اما در کل متناسب با شرایط دانشجو مبلغی بین 150 تا 350 دلار کانادا برای هر فرد در نظر گرفته شده است.

همچنین اگر مدارک تحصیلی شما نیاز به ارزیابی سازمان‌های معادل سازی در کانادا داشته باشد (که این رویه تقریبا در تمامی برنامه‌های مهاجرتی کانادا ضروری است) هزینه دیگری به فهرست هزینه‌های شما اضافه می‌شود که بسته به سازمانی که برای ارزیابی مدارک تحصیلی خود انتخاب می‌کنید مبلغ متفاوتی دارد.

هزینه مهاجرت با ویزای تحصیلی به کانادا

حمایت مالی از خانواده در کانادا

برای افرادی که شهروند و یا مقیم دائم کانادا هستند این امکان وجود دارد تا از طریق حمایت مالی برای مهاجرت خانواده خود به کانادا اقدام کنند. مهاجرت به کانادا از طریق اسپانسرشیپ، به دلیل پیچیدگی‌های پرونده و متفاوت بودن شرایط متقاضیان می‌تواند هزینه های متفاوتی داشته باشد اما در کل هزینه مهاجرت به کانادا از طریق حمایت مالی، مبلغی حدود 550 تا 1050 دلار کانادا نیاز دارد.

Rate this post
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.