۰۲۱-۸۷۷۰۰۹۱۳

بهترین کشور برای مهاجرت هنرمندان

بهترین کشور برای مهاجرت هنرمندان
۱۶ آذر

در این مقاله قصد داریم بهترین کشور برای مهاجرت هنرمندان را مورد تحقیق و بررسی قرار دهیم. اگر شما هنرمند عزیز قصد مهاجرت به یکی از بهترین کشورها را دارید، می‌توانید در این مقاله با ما همراه شوید تا با شرایط مهاجرت در کشورهای مختلف آشنا شوید. ما امیدواریم با مطالعه این مقاله به جواب تمامی سوالات خود برسید.

اصولا برای مهاجرت به کشورهای مختلف، هفت روش وجود دارد. هر فردی باید یکی از این هفت روش را انتخاب کرده و سپس با فراهم نمودن شرایط و مدارک لازم و دریافت ویزا به آن کشور مهاجرت کند. هفت روش فوق شامل: پناهندگی، تولد، ازدواج، سرمایه‌گذاری، تحصیل، کار و ویزای خاص است. هنرمندان با استفاده از روش ویزای خاص می‌توانند به هر کشوری مهاجرت کنند. ما در این مقاله چند کشور برتر در دنیا را برای مهاجرت هنرمندان بیان می‌کنیم. پس با ما همراه شوید تا شرایط بهترین کشورها برای مهاجرت هنرمندان را مورد بررسی قرار دهیم. برای مثال در این مقاله متوجه می‌شویم که اخذ اقامت برای هنرمندان در کشور اتریش بسیار آسان‌تر از دیگر کشورها است.

مهاجرت هنرمندان به کانادا چه شرایطی را می‌طلبد؟

معمولا مهاجرت هنرمندان به کانادا بر اساس یک سیستم امتیاز بندی است. افرادی که در جامعه بین الملل هنرمند شناخته شده‌اند و همینطور ورزشکاران و نویسندگان، می‌توانند به عنوان مشاغل خود اشتغالی و بر اساس سیستم امتیاز بندی به کانادا مهاجرت کنند و در آن‌جا نیز در همین زمینه خود اشتغالی فعالیت کنند.

همانطور که گفتیم مهاجرت به کانادا برای هنرمندان از طریق سیستم امتیاز بندی است و هر فردی باید حداقل 35 امتیاز از 100 امتیاز را دریافت کنند. شما عزیزان می‌توانید امتیازات مربوط به مهاجرت را در زیر مشاهده کنید.

امتیازات مربوط به مهاجرت هنرمندان به کانادا:

سن:  حداکثر امتیاز سن 10 ( سن باید بین 21 تا 49 سال باشد.)

تحصیلات: حداکثر امتیاز مدرک تحصیل 25  (فوق لیسانس و دکتری در زمینه فعالیت مورد نظر)

سوابق کاری: حداکثر امتیاز سوابق کاری 35 ( حداقل پنج سال یا بیشتر )

سطح زبان: حداکثر امتیاز زبان انگلیسی یا فرانسوی 24  

تطبیق پذیری: حداکثر امتیاز 6 (تحصیلات همسر، تحصیل در کانادا، کار در کانادا و ..)

جمع امتیازات: 100

بیشتر بخوانید: ویزای استارتاپ کانادا

مهاجرت به کانادا

مهاجرت هنرمندان به اتریش و آلمان چه شرایطی را می‌طلبد؟

اتریش یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت هنرمندان است. افرادی که می‌خواهند اقامت اتریش را داشته باشند باید در زمینه‌های هنری مانند نقاشی، موسیقی، هنرهای تجسمی و … سوابق کاری داشته باشند. متقاضیان برای درخواست ویزای این کشور و گرفتن اقامت، باید با استفاده از جوایزی که در این زمینه بدست آورده‌اند و فیش حقوقی و … سوابق کاری خود را ثابت کنند. همچنین هنرمندان باید ثابت کنند که از طریق کار هنری فوق کسب درآمد می‌کنند و همچنین باید ثابت کنند که بعد از اینکه وارد کشور اتریش شدند در همین زمینه مشغول به کار می‌شوند. افرادی که تمکن مالی مناسبی دارند می‌توانند به این روش اقدام کنند.

برای مهاجرت به آلمان از طریق هنر باید ویزای فرینسلر داشته باشید. این ویزا، یک ویزای بلند مدت سه ماهه است و به هنرمندان اجازه می‌دهد که در شهر برلین زندگی کنند. این ویزا تا سه سال تمدید می‌شود و بعد از آن می‌توان اقامت دائم گرفت.

مهاجرت هنرمندان به فرانسه چه شرایطی را می‌طلبد؟

فرانسه نیز یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت هنرمندان است. این کشور جذاب معروف به سرزمین فرصت‌ها است و باعث شکوفایی استعدادها می‌شود.

دریافت پاسپورت تلنت برای هنرمندان جهت دریافت اقامت فرانسه:

طبق قوانین مهاجرتی فرانسه، هنرمندان برای دریافت اقامت فرانسه باید کارتی موسوم به “پاسپورت تلنت فرانسه” را  دریافت کنند. این کارت فقط به هنرمندانی اعطا می‌شود که می‌خواهند در کشور فرانسه به فعالیت هنریشان ادامه دهند و باعث جذابیت و ارتقاء سطح هنر در این کشور شوند و هم از این طریق کسب درآمدی داشته باشند. پاسپورت تلنت فرانسه، مجوزی برای 4 سال اقامت است و دوباره بعد از 4 سال با رعایت یکسری شرایط قابل تمدید است و شامل این زیر گروه‌ها از هنرمندان خارجی می‌شود:

1) فارغ التحصیلانی که دارای مهارت هستند.

2) استخدام کردن فرد به عنوان کارمند دارای صلاحیت

3) استخدام کردن فرد از طرف یک کمپانی مبتکر و خلاق

4) کارمندان فوق تخصص که موفق به دریافت کارت آبی اتحادیه اروپا می شوند.

5) هنرمندان 

6) بازیگران

7) سرمایه گذاران اقتصادی

8) افرادی که در حوزه کاری خاصی در کشور خود یا در سطح بین المللی معروف هستند.

مهاجرت هنرمندان به فرانسه

برای مهاجرت هنرمندان به هلند و ترکیه چه شرایطی نیاز است؟

یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت هنرمندان هلند است. طبق قوانین مهاجرتی هلند، هنرمندانی که جزء اتحادیه اروپا و سوئیس هستند، محدودیت خاصی برای زندگی و کار در این کشور ندارند. همچنین هنرمندانی که قصد خود اشتغالی در این کشور را دارند، جزء خود اشتغالان کارآفرین به حساب می‌آیند و مجوز کار برای این هنرمندان از طریق وزارت آموزش و فرهنگ و علوم ارزیابی می‌شود. هنرمندان زمانی که وارد هلند می‌شوند، باید طرحی را ارائه دهند که درآمد کافی و همیشگی از شغل خود داشته باشند. همچنین باید اهمیت و ارزش فرهنگی هنرمندان برای این کشور آشکار شود.

مهاجرت هنرمندان به ترکیه و همچنین افراد فوق موفق کمی فرق می‌کند. ترکیه نیز مانند برخی کشورها به افراد هنرمند، مشهور، تیزهوش، ورزشکار و موفق راحت‌تر تابعیت می‌دهد. مانند ورزشکاران دارای مدال جهانی و هنرمندانی که در نمایشگاه‌های بین المللی جایزه گرفته‌اند.  برای دریافت ویزای هنری انگلستان نیز باید فرد از هنر خود به عنوان حرفه اصلی استفاده کند و جزء افراد مشهور و موفق جامعه باشد.

برای مهاجرت هنرمندان به آمریکا چه شرایطی نیاز است؟

اشخاصی که دارای توانایی در هنر، علم، آموزش، ورزش و یا دارای سابقه عالی در فیلمبرداری و صنعت تلویزیون هستند و شناخته شده در سطح ملی و بین المللی باشند، می‌توانند با گرفتن ویزای O1 به آمریکا مهاجرت کنند.

با این ویزای مهاجرتی افراد می‌توانند طولانی مدت در آمریکا بمانند. همچنین ویزای O-1B از زیر مجموعه‌‌‌های ویزای O-1 است و به افرادی که در زمینه هنر و تلویزیون حرفه‌ای هستند داده می‌شود. افراد با داشتن این ویزا می‌توانند زمان طولانی در آمریکا کار و زندگی کنند. پس یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت هنرمندان آمریکا است.

هنرمندانی که می‌خواهند به آمریکا مهاجرت کنند باید دارای چه شرایطی باشند؟

1) شخص باید در زمینه فوق مهارت بالایی داشته باشد.

2) اشخاص باید برای کار در زمینه‌ فوق که مهارت منحصر به فرد دارند به آمریکا بیایند.

3) درخواست شخص باید توسط یک کارفرمای آمریکایی ارائه شود.

برای مهاجرت به آمریکا از طریق هنرمندی چه مدارکی نیاز است؟

• خلاصه سوابق کاری

• کپی گذرنامه

• توصیه نامه از کارشناسان حوزه هنری

• یکسری شواهد از توانایی بالای فرد مانند جوایز و …

• نظر مشورتی گروه همسالان

• سندی که وضعیت کار فرد در ایالات متحده را نشان می‌دهد.

برای مهاجرت هنرمندان به آمریکا لازم است که فرد در سطح ملی و بین المللی شناخته شده باشد. افرادی که جوایزی مانند اسکار دارند به راحتی می‌توانند این ویزا را بگیرند. همچنین افراد متاهل می‌توانند برای همسر و فرزندان زیر 21 سال خود ویزای همراه بگیرند.

مهاجرت هنرمندان به آمریکا

مهاجرت هنرمندان به استرالیا چگونه است؟

استرالیا نیز برای افراد مشهور و هنرمندان ویزای مهاجرتی جداگانه تعیین کرده است. افرادی که واجد شرایط هستند می‌توانند این ویزا را در دو نوع ساب کلاس 124 و858 دریافت کنند.

گرفتن اقامت دائم برای هنرمندان در کشورهای مختلف

اقامت دائم گرفتن برای هر کدام از کشورها متفاوت است. مثلا کانادا در همان ابتدای امر به هنرمندان و همسر و فرزندان زیر 22سال اقامت دائم می‌دهد. در هلند ابتدا اقامت 2 ساله دریافت می‌کنید که قابلیت تمدید شدن دارد و پس از 5 سال اقامت دائم می‌دهند. در اتریش نیز شما هنرمند عزیز در ابتدا اقامت 2 ساله و سپس 3 ساله می‌گیرید و بعد اقامت دائم می‌دهند. در آمریکا نیز همانطور که دیدیم هنرمندان می‌توانند اقامت بلند مدت داشته باشند و بعد از 5 سال می‌توانند گیرین کارت دریافت کنند.

در ضمن باید ببینیم برای مهاجرت هنرمندان در هر رشته‌ای کدام کشور و دانشگاه رتبه بالاتری دارد مثلا بهترین کشور برای مهاجرت نقاشان رفتن به کالج سلطنتی هنر در لندن انگلستان است.

برای گرفتن پاسپورت، افراد باید به اندازه کافی بر زبان کشور مورد نظر تسلط داشته باشند. همچنین افراد باید تاریخ و قوانین کشور مورد نظر را تا حدودی بدانند، اقامت دائم گرفته باشند و در امتحان شهروندی قبول شده باشند.  

نتیجه گیری: 

همانطور که دیدید در این مقاله بهترین کشورها برای مهاجرت هنرمندان مورد بررسی قرار گرفت و همچنین شرایط و مدارک گرفتن ویزای هنرمندی بیان شد. پس همانطور که گفتیم برای مهاجرت هنرمندان به اروپا، کشورهای هلند و اتریش بهترین گزینه است و شرایط گرفتن ویزای اتریش خیلی راحت‌تر از بقیه کشورها است.همچنین هنرمندانی که در سطح بین الملل شناخته شده هستند می‌توانند به راحتی ویزای آمریکا و کانادا را دریافت کنند.

امیدوارم این مقاله تا حدودی به شما در این زمینه کمک کرده باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با متخصصان ما در این زمینه مشورت کنید که برای این منظور میتوانید به صفحه تماس با ما مراجعه کنید.

Rate this post
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.