۰۲۱-۸۷۷۰۰۹۱۳

نکات ضروری بعد از دریافت اقامت کانادا

نکات ضروری بعد از دریافت اقامت کانادا
۰۷ فروردین

مهاجرت تجربه‌ای عجیب است. به عنوان مهاجر باید بدانید پس از دریافت اقامت کانادا چه چیزی در انتظار شماست، چه اقداماتی باید انجام دهید و در دست داشتن چه اطلاعاتی برای داشتن تجربه‌ای خوشایند به شما کمک می‌کند.

بعد از دریافت اقامت کانادا چه اقداماتی باید انجام شود؟

• دریافت کارت اقامت دائم (PR)

کارت اقامت دائم شما، نشانگر وضعیت اقامت شما در کانادا است. هربار، برای ورود مجدد به کانادا، به این کارت نیاز خواهید داشت.

• دریافت شماره بیمه اجتماعی (Social Insurance Number)

به محض ورود به کانادا برای دریافت شماره بیمه اجتماعی (SIN) تقاضا کنید. بدون این شماره، نمی‌توانید مشغول به کار شوید و یا برای دریافت کمک یا اعتباردولتی درخواست دهید. درواقع، بدون این شماره،  فردی بدون هویت در کانادا محسوب می‌شوید.

• دریافت کارت مراقبت‌های درمانی (Health Card)

هنگام ورود به کانادا، برای دریافت بیمه درمانی رایگان محل سکونت خود، باید برای کارت مراقبت‌های درمانی، اقدام کنید.

• تهیه مسکن

یکی از اقدامات بسیار مهم در ابتدای ورود به کانادا، تهیه مسکن است. شما می‌توانید از طریق آگهی‌های اینترنتی و یا آگهی‌های روزنامه جستجو را آغاز کنید.

• آموزش زبان رایگان

یکی دیگر از اقدامات مهم پس از ورود به کانادا شرکت کردن در کلاس های آموزش زبان رایگان است که به صورت تمام وقت و پاره وقت برای افراد تازه وارد به کانادا ارائه می‌شود. با گذراندن این دوره آموزشی شما می‌توانید انگلیسی را به عنوان زبان دوم به راحتی صحبت کنید و با محیط اطراف خود ارتباط برقرار کنید.

• افتتاح حساب بانکی

یکی دیگر از اقدامات مهم پس از دریافت اقامت کانادا و ورود به کانادا در روزهای اول مهاجرت، سر و سامان دادن به مسائل مالی است. یک بانک یا موسسه اعتباری نزدیک محل سکونت یا کار خود انتخاب کنید و بلافاصله، دست کم یک حساب بانکی افتتاح کنید. برای افتتاح حساب بانکی، به مدارک مهاجرت و مدارک هویتی خود نیاز خواهید داشت.

• ثبت نام فرزندان در مدرسه

البته یکی از دلایل اصلی مهاجرت شما، بی تردید، آینده بهتر فرزندانتان است. این آینده خوب، با تحصیلات آغاز می‌شود. سیستم آموزشی کانادا، تحصیلات برای همگان را تضمین می‌کند. در کانادا، همه کودکان و نوجوانان ۵ تا ۱۸ ساله از حق تحصیل در مدارس برخوردارند و شما باید در اولین فرصت پس از ورود به کانادا، فرزند خود را در مدرسه ثبت نام کنید.

تازه واردین به کانادا باید مراقب چه نوع تقلبی باشند

تازه واردین به کانادا باید مراقب چه نوع تقلبی باشند؟

تازه واردین به کانادا ممکن است هنگام ورود با چند کلاهبرداری روبه رو شوند. برای هدف قرار  نگرفتن در چنین کلاهبرداری‌هایی چه کارهایی باید انجام دهید:  

افرادی که خود را به عنوان کارمندان دولت کانادا معرفی می کنند:

ممکن است شخصی به عنوان یک مقام دولتی با شما تماس بگیرد و برای تکمیل مدارک اقامت کانادا شما درخواست مبلغ کند. در ابتدا سعی می‌کند شما را بترساند که اگر مبلغ درخواستی را پرداخت نکنید اقامت خود را از دست می‌دهید. در صورتی که با مقاومت شما روبه‌رو شود ممکن است شما و حتی خانواده‌تان را تهدید کند.

در چنین شرایطی چه کاری باید انجام دهید؟

به یاد داشته باشید دولت کانادا هرگز برای دریافت هزینه یا جریمه از طریق تلفن با شما تماس نمی‌گیرد، بلکه در قبال هزینه های پرداخت نشده شما از طریق قانون و پلیس اقدام می‌کند. دولت کانادا هرگز شما را تهدید نمی‌کند، هرگز به خانواده و یا اموال شما آسیبب نمی‌رساند و اطلاعات شخصی و یا اطلاعات مالی را از طریق تلفن از شما دریافت نمی‌کند.

ایمیل های جعلی

ممکن است ایمیلی دریافت کنید که می‌خواهد شما را برای سرمایه‌گذاری در شرکت‌های بزرگ متقاعد کند و یا شما را به لینکی هدایت کند تا اطلاعات شخصی مانند رمز عبور مربوط به حساب بانکی‌تان را بخواهد. در چنین شرایطی اگر در مورد ایمیل ارسال شده شک دارید، روی هیچ پیوندی کلیک نکنید، بلافاصله هویت فرستنده را بررسی کنید و یا فورا آن را حذف کنید. به یاد داشته باشید سرمایه گذاران قانونی هرگز برای افرادی که نمی‌شناسند ایمیل ارسال نمی‌کنند.

پیام های جعلی

در بعضی از موارد ممکن است پیامی برای دریافت جایزه برای شما ارسال شود، به نحوی که شما را به لینکی هدایت کند تا برای ارسال جایزه احتمالی اطلاعات شخصی خود را ثبت کنید، در صورتی که شما هرگز در مسابقه شرکت نکرده باشید می‌تواند کلاهبرداری باشد. در چنین شرایطی هیچ اطلاعاتی ثبت نکرده و فورا پیام را حذف کنید.

بیشتر بخوانید: مزیت ویزای استارتاپ کانادا چیست؟

پیام های جعلی ارسالی به تازه واردین به کانادا

در چه صورت ممکن است اقامت دائم خود را از دست بدهید؟ 

اگر شخصی به جرایمی مانند  قاچاق کوکائین یا هروئین، هویت جعلی (جعل سند)، کلاهبرداری، سرقت با اسلحه، سرقت بیش از 5000 دلار و… مرتکب شود به 6 ماه تا 10 سال حبس محکوم می‌شود که برای مهاجرین جرم غیر قابل بخشش محسوب می‌شود. در صورتی که مرتکب جرم غیر قابل بخشش شوید، بدون هیچ گونه حق تجدید نظر اقامت کانادا خود را از دست داده و از کانادا اخراج می‌شوید.

حق تجدید نظر شامل چه افرادی می‌شود؟

در حالت کلی تجدید نظر می‌تواند در مورد وضعیت افراد دارای اقامت کانادا به صورت دائم اعتراض کند. در صورتی که فرد دارای اقامت دائم مرتکب جرم غیر قابل بخشش شود از حق تجدید نظر محروم می‌شود مگر اینکه :

Rate this post
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.