۰۲۱-۸۷۷۰۰۹۱۳

ویزای دانش آموزی کانادا

ویزای دانش آموزی کانادا
۲۲ فروردین

امروزه تحصیل فرزندان یکی از بزرگ‌ترین دغدغه‌های خانواده‌هاست. با وجود سیستم‌‌های آموزشی کارآمد در مدارس کشورهای پیشرفته، بسیاری از والدین ترجیح می‌دهند فرزندان خود را در فضاهای آموزشی در سطحی بین‌المللی ثبت‌نام کنند و برای آنان آینده‌‌‌ای درخشان رقم بزنند. در سال‌های گذشته، کشور کانادا به طور مستمر جزء برترین کشورهایی قرار گرفته است که برای زندگی و تحصیل از کیفیت بالایی برخوردار بوده است و ویزای دانش آموزی کانادا بسیار پرطرفدار است. کشوری با نظام آموزشی دو زبانه (انگلیسی-فرانسه) در کنار بهره‌مندی از بالاترین استانداردهای آموزشی و تحقیقاتی روز دنیا که به یکی از پنج مقصد اصلی دانش‌آموزان و دانشجویان برای دریافت ویزای تحصیلی تبدیل شده است.

برای دولت کانادا همیشه تنوع دانشجویان بین المللی اولویت بوده و بیش از 400000 دانشجوی بین المللی پذیرفته است که اکثر آنان از فرانسه، نیجریه، چین، ژاپن، کره جنوبی، ایالات متحده، برزیل، ایران، هند و ویتنام بودند. تعداد دانش آموزان و دانشجویان بین المللی در کانادا هر ساله رو به رشد بوده است و بسیاری از آن‌ها پس از اتمام تحصیل قادر به اقامت در کانادا هستند.

شرایط دریافت ویزای دانش آموزی کانادا

شرایط درخواست ویزای تحصیلی برای دانش‌آموزان بین المللی بدین شرح است:

در صورتی که والدین دانش آموزان مجوز اقامت در کانادا را داشته باشند فرزندان آن‌ها می‌توانند به صورت رایگان در مدارس دولتی به تحصیل درکانادا بپردازند.

بیشتر بدانیم: ویزای استارتاپ کانادا

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای دانش آموزی کانادا

افسر مهاجرت برای تائید درخواست مجوز تحصیل درکانادا، درکنار نامه پذیرش، تمکن مالی و هویت شما، صلاحیت شما را هم مورد بررسی قرار می‌دهد. اطمینان حاصل کنید که تمام مدارک مورد نیاز را جمع آوری و ارائه کرده باشید.

در صورتی که واجد شرایط دریافت مجوز تحصیل در کانادا نباشید و یا افسر مهاجرت در بازگشت شما به کشور مبدأ پس از پایان دوران تحصیلی قانع نشده باشد ممکن است درخواست شما را رد کند. شما می‌توانید قبل از ارائه درخواست مجوز تحصیل از وکیل و یا مشاور مهاجرت راهنمایی بخواهید.

در صورتی که درخواست مجوز تحصیل شما تائید شود دولت کانادا معرفی نامه ورودی بندر را برای شما صادر می¬کند و شما اجازه ورود به این کشور و تحصیل را خواهید داشت.

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای دانش آموزی کانادا

چه مدت طول می‌کشد تا تائیدیه مجوز تحصیل درکانادا را دریافت کنید؟

به طورکلی مدت زمان دریافت مجوز تحصیل درکانادا به دو فاکتور بستگی دارد:

کوتاهترین زمان پردازش 1 الی2 هفته است، اما در برخی موارد هم دریافت مجوز تحصیل تا 16 هفته زمان می¬برد. اگر نزدیک به آغاز سال تحصیلی کانادا اقدام کنید، ممکن است با تأخیر بیشتری مواجه شوید.

هزینه تحصیل در کانادا چقدر است؟

هزینه تحصیل در مدارس کانادا از جمله نکات مهمی است که باید همه متقاضیان آن را در نظر داشته باشند. تحصیل در مدارس کانادا مستلزم پرداخت شهریه است. بسته به نوع مدرسه، شهریه‌ها متغیر خواهند بود. به طور کلی شهریه تحصیل در مدارس دولتی به همراه هزینه زندگی در کانادا معادل ۱۲۵۰۰ تا ۳۰۰۰۰ دلار برآورد شده است.

هرچند این رقم نیز در ایالت‌های مختلف می‌تواند بسیار متغیر باشد. شهریه مدارس خصوصی به همراه هزینه زندگی برای یک سال تحصیلی در این کشور به طور تقریبی بین ۳۰۰۰۰ تا ۴۵۰۰۰ دلار خواهد بود. با این حال هزینه تحصیل و زندگی در کانادا در مقایسه با سایر کشورها بسیار مقرون به صرفه است.

هزینه تحصیل در کانادا

آیا تحصیل در کانادا نیازی به گذراندن دوره زبان دارد؟

برای تحصیل در مدارس کانادا باید به زبان انگلیسی یا فرانسه تسلط داشته باشید اما برای اخذ پذیرش از مدارس کانادا معمولا نیازی به ارائه مدرک زبان نیست، بعضی از مدارس کانادا پیش از ثبت نام تست تعیین سطح زبان برگزار می‌کنند و در صورت لزوم دوره‌های پیش نیاز زبان انگلیسی یا فرانسوی برایتان درنظر خواهند گرفت و یا حتی پس از شروع تحصیل به شما امکان می‌دهند تا دوره زبان بگذرانید.

اگر شما از کشوری انگلیسی زبان هستید و یا به زبان انگلیسی تحصیل کرده اید، نیازی به ارائه مدرک در مورد مهارت‌های زبان خود نخواهید داشت.

به هرحال بسیار مهم است که شما قبل از انتخاب برنامه تحصیلی و یا مدرسه مورد نظر شرایط خاصی که هر یک برای مهارت‌های زبانی دانشجویان بین المللی تعیین می‌کنند را بررسی کنید تا بتوانید مطابق با نیاز ها و شرایط فردی مناسب ترین انتخاب را داشته باشید.

آیا می‌توان همراه با خانواده برای تحصیل به کانادا سفر کرد؟

در صورتی که شما درخواست ویزای تحصیلی دانش‌آموزی داشته باشید، یکی از والدین دانش‌آموز می‌تواند به عنوان همراه، ویزای کانادا را دریافت کند و فرزند خود را در زمان تحصیل در کانادا همراهی نماید. البته لازم به ذکر است که همراه دانش‌آموز اجازه کار درکانادا را ندارد و ویزای همراه برای وی آثار اقامتی در پی نخواهد داشت.

در صورتی که شما درخواست ویزای تحصیلی دانشجویی در کانادا داشته باشید می‌توانید برای همسر و فرزندان خود نیز درخواست ویزا دهید. فرزندان زیر 19 سال می‌توانند به صورت رایگان در مدارس دولتی کانادا به تحصیل بپردازند و برای همسر شما نیز اجازه کار به صورت تمام وقت یا پاره وقت برای هر کارفرمایی در کانادا وجود خواهد داشت. در صورتی که پس از فارغ التحصیلی بتوانید مجوز کار درکانادا را اخذ نمائید، مجوز کار همسر شما نیز به همان میزان تمدید خواهد شد.

آیا می‌توان پس از فارغ التحصیلی اقامت دائم کانادا گرفت؟

پس از دریافت ویزای دانش آموزی کانادا، کانادا برای دانشجویان بین المللی برنامه‌هایی برای اقامت دائم پس از فارغ التحصیلی ارائه می‌دهد که در صورت تمایل میتوانند اقامت خود را تمدید نمایند و یا حتی به اقامت دائم و یا تابعیت کانادا دست یابند. دانشجویان بین المللی می‌توانند پس از فارغ التحصیلی مجوز کار دریافت کرده، در کانادا بمانند و کار کنند. پس از یک سال کار در این کشور، فارغ التحصیلان بین المللی می‌توانند واجد شرایط درخواست اقامت دائم شوند.

برای درخواست مجوز کار باید ثابت کنید در تمام دوران تحصیل خود در کانادا حضور داشته و فعالیت اصلی شما تحصیل بوده است، همچنین تمام شروط مجوز تحصیل خود را تمام و کمال رعایت کرده‌اید. در این صورت معمولا به اندازه ی مدت زمان تحصیل خود می‌توانید مجوز کار در کانادا دریافت کنید.

Rate this post
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.