۰۲۱-۸۷۷۰۰۹۱۳

شرایط اخذ اقامت کانادا از طریق خرید ملک

شرایط اخذ اقامت کانادا از طریق خرید ملک
۱۶ اسفند

کشور کانادا به خاطر مهاجر پذیر بودن، وضعیت اقتصادی ایده‌آل، جاذبه‌های توریستی و تفریحی، امکانات رفاهی مناسب و همچنین انگلیسی زبان بودن گزینه بسیاری از افراد برای مهاجرت بوده و همواره یکی از مقاصد محبوب و پرطرفدار برای مهاجرین در سراسر جهان به شمار می‌رود. یکی از راه‌های اصلی مهاجرت به این کشور خرید ملک در کانادا یا سرمایه گذاری در این کشور است که در واقع این موضوعی است که در سالیان گذشته بسیار مورد توجه واقع شده است.

استانداردهای سرمایه‌گذاری و خرید ملک در کانادا

در صورتی که شما به عنوان یک شخص خارجی قصد دریافت اقامت کانادا از طریق خرید ملک را داشته باشید باید این نکته را بدانید که شما مجاز به خرید در کانادا هستید اما خرید ملک منجر به دریافت اقامت و تابعیت کانادا نخواهد شد.

 شما می‌توانید از این طریق در کانادا سرمایه‌گذاری کنید اما در این زمینه آشنایی با استانداردهای بین المللی سرمایه‌گذاری می‌تواند موضوعی مهم باشد. بررسی استاندارد‌های سرمایه‌گذاری همچنین دارا بودن شرایط مناسب، باعث جذب سرمایه خارجی به کانادا می‌شود.

مهم ترین استاندارده‌ها بسیار کلیدی و اساسی است:

استانداردهای سرمایه گذاری و خرید خانه در کانادا

شاخص‌های سرمایه‌گذاری در کانادا

به منظور اقدام جهت دریافت اقامت کانادا از طریق خرید ملک، علاوه بر بررسی استانداردهای سرمایه‌گذاری، شاخص های اقتصادی تاثیرگذار نیز حائز اهمیت است. مهمترین شاخص های اقتصادی عبارت‌اند از:

بیشتر بخوانید: آیا ویزای استارتاپ کانادا به شما اجازه به همراه بردن خانواده‌تان را می‌دهد؟

واجدین شرایط خرید ملک در کانادا

کانادا پذیرای همه افراد خارجی است که از سرتاسر دنیا می‌خواهند در کانادا ملک خریداری کنند. در صورتی که دارای سن قانونی باشند، هیچ محدودیتی برای آن‌ها وجود ندارد. خرید ملک در کانادا به تابعیت افراد ارتباطی ندارد. حتی شهروندان کانادا که بیشتر از یک سال است که در خاک این کشور حضور ندارند و در خارج از کانادا سکونت دارند، آن‌ها نیز می‌توانند در این کشور ملک خریداری نمایند.

اما این نکته را مد نظر داشته باشید که خرید ملک یا مسکن در کانادا اجازه استفاده از حقوق شهروندی و مهاجرتی را به افراد نمی‌دهد. اگر شما متقاضی کار کردن در کانادا، تحصیل و یا اقامت بلند مدت در این کشور هستید، باید صلاحیت، ملیت، سن، توانایی زبان، تحصیلات، سابقه کار، درآمد و دارایی‌های شما مورد بررسی قرار گیرد.

واجدین شرایط خرید در کانادا

اقامت کانادا از طریق خرید ملک و مراحل قانونی

اولین قدم برای خرید ملک در کانادا مراجعه به بنگاه‌های املاک و خرید و فروش ملک است. در بعضی شرایط امکان خرید با وام‌های مسکن نیز برای اتباع خارجی وجود دارد، البته وام‌هایی که اتباع بیگانه برای خرید دریافت می‌کنند، نسبت به شهروندان کانادایی، با بهره و سود بیشتری خواهد بود.

نکته‌ای که باید مدنظر قرار دهیم این است که امروزه قیمت املاک در ایالات‌های مختلف کانادا روند صعودی داشته و پرداخت حدود 35.5 درصد از مبلغ کل ملک در ابتدای معامله برای افراد غیرمقیم الزامی است. وام دهندگان به متقاضیان خرید ملک در کانادا کمک میکنند تا باتوجه به درآمد و دارایی‌شان بتوانند پرداخت و خرید را انجام دهند.

مثل هر سرمایه‌گذاری دیگری خیلی اهمیت دارد برای خرید یا فروش هر ملک در کانادا با یک حسابدار در ارتباط باشید. این کار به شما کمک می‌کند تا بحث مالیاتی شما مرتفع و دیدگاه مالیاتی شما حرفه‌ای گردد. 

Rate this post
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.