شما با مطالعه این مقاله، پاسخ سؤالات زیر را خواهید دانست:

  • ویزای مخترعین یا انتقال تکنولوژی چیست؟
  • روش انتقال تکنولوژی مناسب چه افرادی است؟
  • شرایط دریافت اقامت دایم از طریق ویزای مخترعین چیست؟
  • آیا در این روش به شما اجازه به همراه بردن خانواده‌تان را می‌دهد؟
  • روش انتقال تکنولوژی توسط چه کشورهایی ارایه میشود؟
  • اسمارت‌آپ ویزا در این مسیر چگونه به شما کمک می‌کند؟

این مقاله توسط متخصصان اسمارت‌آپ ویزا و برای استفاده کارآفرینان ایرانی نگارش و منتشر شده است. هرگونه بازانتشار آن بدون مجوز از اسمارت‌آپ ویزا، مورد پیگیری قانونی قرار خواهد گرفت.

ویزای مخترعین یا انتقال تکنولوژی چیست؟

روش انتقال تکنولوژی مبتنی بر ثبت اختراع بین الملل و جهت دریافت اقامت دایم از کشورهای ارایه کننده این روش ویژه مخترعین می باشد. بدیهی است در این چهارچوب می‌بایست اختراع مد نظر دارای ارزش تجاری سازی داشته باشد. با توجه به شمارگان بالای مخترعینی که در ایران زندگی کرده و مایل هستند از این طریق مسیر مهاجرتی امنی را برای خود در نظر بگیرند، روش انتقال تکنولوژی توسط تیم اسمارتاپ آپ ویزا ارائه شده است.

ویزای مخترعین (انتقال تکنولوژی)

روش انتقال تکنولوژی مناسب چه افرادی است؟

این روش مناسب افرادی است که دارای ثبت اختراع بین الملل یا ایده دارای قابلیت ثبت اختراع بین‌الملل باشند. علاوه بر ارایه سوابق پژوهشی مرتبط نیز الزامی است. معمولا مخترعینی جذب این سیستم می شوند که چند اختراع دارند. با یکی از آنها اقامت دائم خود را به دست می آورند تا با فراغ بال و در کشور مقصد به دنبال تجاری سازی یکی از آنها باشند.  هرچند که کشورهای پذیرنده تکنولوژی و ارائه دهنده ویزای مخترعین هر یک قوانین مخصوص به خود را دارند.

شرایط دریافت اقامت دایم از طریق ویزای مخترعین چیست؟

مخترعین می بایست شرایط ذیل را نیز دارا باشند

ویزای مخترعین (انتقال تکنولوژی)

منظور از واگذاری حقوق معنوی اختراع چیست؟

منظور از مالکیت معنوی: به معنای هرگونه اطلاعات یا دانش دارای ماهیت صنعتی، علمی، فنی، تجاری، ادبی، نمایشی، هنری و یا خلاقیتهای دیگر مرتبط با کار یا اثر است، خواه شفاهی باشد، خواه به هر شکل یا واسطه (رسانه) دیگری ضبط شده و دارای حق تکثیر (کپی رایت) باشد یا نباشد. این شامل اختراعات، طراحی ها، روش ها، فرایندها، تکنیک ها، فوت و فن­ها، نمایش رویه های فنی، مدل ها، نمونه های اولیه، الگوها، نمونه ها، نمودارهای طرح کلی (شماتیک­)، داده های آزمایشی یا تجربی، گزارش ها، نقشه ها، طرح­ها و برنامه­ ها، مشخصات، عکس ها، کتابچه های راهنما و هرگونه اسناد، نرم افزار و سخت ­­افزار دیگر است.

همچنین «حق مالکیت معنوی» به معنای آن دسته از حقوق مالکیت معنوی است که توسط قانون به رسمیت شناخته شده و دربرگیرنده هر نوع حق مالکیت معنوی­ پشتیبانی شده توسط قانون است مانند حق ثبت اختراع، حق تکثیر (کپی رایت)، طرح صنعتی، توپوگرافی مدار یکپارچه و حقوق تولیدکنندگان گیاه و یا آن دسته از حقوق مالکیت معنوی که به عنوان اسرار اطلاعات محرمانه تجاری تحت حمایت قانون قرار می گیرند. «نرم افزار» به معنی هر نوع برنامه رایانه ای اعم از برنامه ­های کد ـ منبع (source code) یا کد ـ شی (Object code) (از جمله سخت افزار)، هرگونه اسناد و مدارک برنامه رایانه ای ضبط شده به هر شکل یا هر واسطی (رسانه­) و هر نوع پایگاه داده رایانه ای، اعم از هرگونه اصلاح صورت پذیرفته شده، در آن است.

منظور از اطلاعات پیش زمینه ای چیست؟

اطلاعات پیش زمینه­ ای به معنی کلیه اطلاعات، داده ها، اسناد، نقشه ها، نرم افزارها، طرح ها و نوآوری های ایجاد شده یا کسب شده توسط فروشنده تحت قرارداد خرید است و در کار مورد استفاده قرار می گیرد. اطلاعات پیش زمینه ­ای درواقع همان اطلاعات اصلی و دارای تقدم است. این اطلاعات شامل برنامه ها، مستندات برنامه یا اطلاعات پس ­زمینه ­ای یا فرعی نیست.

ویزای مخترعین (انتقال تکنولوژی)

آیا در این روش اجازه به همراه بردن خانواده‌تان را خواهید داشت؟

شما قادر خواهید بود برای همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال خودتان نیز اقامت را دریافت کنید. همسر شما می‌تواند اجازه کار دریافت کرده و به صورت مستقل کسب‌وکار خود را راه‌اندازی کرده و یا در جایی استخدام شود. همچنین تحصیل مجانی برای همسر و فرزندان شما در دسترس خواهد بود.

روش انتقال تکنولوژی توسط چه کشورهایی ارایه میشود؟

روش انتقال تکنولوژی یا ویزای مخترعین در کشورهای آمریکا، کانادا، اتریش، استرالیا و آلمان قابلیت انجام دارد. هرچند که هرکدام قوانین مخصوص به خود را داشته و در پذیرش و امتیاز دهی به اختراعات بر اساس الگوهای اختصاصی خود عمل خواهند کرد. روش کار اسمارت آپ ویزا در ابتدا امضای قرارداد محرمانگی و سپس بررسی کامل طرح و مشورت با وکلای کشورهای مختلف است تا بر اساس خصوصیات اختراع و علائق کشورهای پذیرنده کشورهای قابل اقدام را به متقاضیان معرفی نماید.

اسمارت‌آپ ویزا در این مسیر چگونه به شما کمک می‌کند؟

خدماتی که ویزا اسمارت آپ ارایه خواهد نمود از این قرار هستند:

برای دریافت اطلاعات تخصصی تر درباره ویزای مخترعین با متخصصین اسمارتاپ ویزا در تماس باشید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.