ویزای اینوویتور فاندر انگلیس

راهنمای جامع

شما با مطالعه این مقاله، پاسخ سؤالات زیر را خواهید دانست:

این مقاله توسط متخصصان اسمارت‌آپ ویزا و برای استفاده کارآفرینان ایرانی نگارش و منتشر شده است. هرگونه بازانتشار آن بدون مجوز از اسمارت‌آپ ویزا، مورد پیگیری قانونی قرار خواهد گرفت.

اینوویتر فاندر ویزای انگلیس

نیمه فوریه سال 2023 وزارت کشور انگلستان پایان دوره پذیرش ویزای استارتاپ انگلیس را اعلام کرده و آغاز پذیرش علاقه مندان به ویزای اینوویتور فاندر انگلیس را اعلام کرد. این روش جدید تا نود درصد به ویزای استارتاپ شبیه است هرچند که تفاوت های اندکی دارد. ویزای اینوویتر فاندر انگلیس برای اشخاصی مناسب است که از صاحبان باتجربه استارتاپ‌های خلاقانه هستند و هدف آن‌ها راه‌اندازی کسب‌وکار و استارتاپ خود در بریتانیا و یکی از کشورهای انگلیسی‌زبان مانند اسکاتلند، ایرلند شمالی و ولز است. کسانی که این ویزا را می‌گیرند می‌توانند همراه با اعضای خانواده خود شامل همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال سن، اقامت سه ساله این کشور را دریافت کنند. البته پس از این مدت می‌توانند اقامت موقت خود را به دائم تبدیل کنند. درمجموع کسانی می‌توانند برای گرفتن این ویزا اقدام کنند که شرایط زیر را داشته باشند: 

اینوویتر فاندر ویزای انگلیس

در ادامه شرایط اخذ ویزای اینوویتر فاندر انگلیس را به‌طور کامل شرح داده‌ایم.

شرایط ایده مناسب برای اخذ اینوویتر فاندر ویزا انگلستان

شما به‌عنوان متقاضی دریافت ویزای اینوویتر فاندر انگلیس باید بتوانید ثابت کنید ایده استارتاپی شما شرایط زیر را دارد:

۱- ایده باید کاملاً نوآورانه باشد: ایده‌ای که برای استارتاپ خود ارائه می‌کنید، حتماً باید با سایر کارهای موجود در بازار به‌طور کامل متفاوت باشد.

۲- پتانسیل رشد و پیشرفت داشته و در بازار رقابتی امروز بادوام باشد.

۳- ایده باید مقیاس‌پذیر باشد: باید شواهدی ارائه دهید که ثابت کند برنامه شما شامل ایجاد مشاغل  مختلف و توسعه و رشد بازارهای ملی و بین‌المللی است.

۴- ایده فوق را در حد قابل قبولی اجرا کرده باشید تا قابلیت های آن قابل مشاهده باشد.

اینوویتر فاندر ویزای انگلیس

شرایط اخذ اینوویتر فاندر ویزا انگلیس

شرط لازم برای اخذ ویزای اینوویتر فاندر انگلیس راه‌اندازی کسب‌وکار نوآورانه است، اما شرط کافی برای آن نیست و متقاضی باید مجموعه شرایطی را دارا باشد که در آن صورت این ویزا به او تعلق خواهد گرفت.

شرایط بیزینسی و استارتاپی

شرایط بیزینسی و استارتاپی واجب‌ترین شرط لازم برای اخذ این ویزاست. متقاضی حتماً باید ایده استارتاپی خلاقانه به همراه تأیید آن و تجربه اجرایی بودنش را ارائه دهد. تأیید این ایده از سمت یکی از اسپانسرهای مورد تأیید اداره مهاجرت انگلیس انجام می‌شود. برای این استارتاپ حداقل سرمایه مورد نیاز ۵۰ هزار پوند انگلیس است که یا خود متقاضی آن سرمایه را دارد یا یک شرکت سرمایه‌گذار در ایران یا انگلیس باید حداقل ۵۰ هزار پوند در این بیزینس سرمایه‌گذاری کرده باشد.

دانش زبان انگلیسی

به مجموعه مهارت‌های listening, speaking, reading و writing یعنی فهمیدن مهارت انگلیسی، صحبت کردن به انگلیسی، خواندن متن انگلیسی و نوشتن یک متن انگلیسی‌زبان، به‌اصطلاح دانش زبان انگلیسی می‌گویند. متقاضی اخذ این ویزا حتماً باید سطح دانش زبان انگلیسی مناسبی داشته باشد و بتواند آن را اثبات کند. این اثبات از طریق یک مدرک معتبر زبان انگلیسی مانند آیلتس با حداقل نمره ۵/۵ انجام می‌شود.

تمکن مالی

متقاضی اخذ اینوویتر فاندر ویزای انگلیس باید از تمکن مالی خوبی برخوردار باشد؛ یعنی حداقل پولی که در حساب او به مدت ۲۸ روز وجود دارد، معادل ۱۲۷۰ پوند انگلیس باشد. اگر متقاضی قصد دارد به همراه خانواده‌اش از این ویزا استفاده کند، تمکن مالی مورد نیاز برای همسر و فرزندانش شامل حداقل ۲۸۵ پوند برای همسر، ۳۱۵ پوند برای فرزند اول و برای سایر فرزندان هرکدام ۲۰۰ پوند است.

سایر شرایط اخذ ویزای اینوویتر فاندر

برای اخذ این ویزا شرایط دیگری نیز ضروری است؛ از جمله داشتن حداقل ۱۸ سال یا بیشتر. همچنین متقاضی باید مدارکی دال بر عدم سوءپیشینه خود و همراهانش ارائه دهد. علاوه بر آن سلامت جسمی و روانی آن‌ها نیز باید تأیید شود.

خوشبختانه ۵ ماه بعد از معرفی این روش، ما موفق شدیم در مهرماه ۱۴۰۲ اولین ویزای اینویتور فاندر انگلیس را برای متقاضی ایرانی دریافت نماییم. 

اینوویتر فاندر ویزای انگلیس

اگر برای ویزای اینوویتر فاندر واجد شرایط نبودم چه کار کنم؟

اگر واجد شرایط این نوع ویزا نبودید و همچنان قصد مهاجرت به انگلیس و اخذ ویزای کاری این کشور را داشتید، می‌توانید از سایر روش‌های اخذ ویزای کاری انگلیس استفاده کنید. این روش‌ها شامل موارد زیر می‌شوند:

مدت‌زمان اقامت با اینوویتر فاندر در انگلیس

اگر واجد یکی از شرایط زیر باشید، می‌توانید به مدت حداقل ۳ سال در انگلیس اقامت کنید:

۱- با ویزای اینوویتر فاندر به انگلیس آمده باشید.

۲- درصورت اقامت در انگلیس از طریق سایر ویزاها طی مدت اقامت خود، آن را به اینوویتر فاندر تغییر داده باشید.

پس از ۱۲ تا ۲۴ ماه باید با اسپانسر تأییدکننده خود ملاقات داشته باشید و به او ثابت کنید بیزینس شما در حال پیشرفت است. اگر این اسپانسر به هر دلیلی تأییدیه شما را پس بگیرد، مدت‌زمان ویزای شما کوتاه‌تر خواهد شد. در این صورت اگر قصد بیشتر ماندن در انگلیس را داشته باشید، باید پیش از انقضای ویزای فعلیتان درخواست یک تأییدیه جدید بدهید.

 

تمدید ویزای اینوویتر فاندر بریتانیا

زمانی که مهلت ویزای شما به پایان می‌رسد، می‌توانید برای تمدید اقامت خود به مدت ۳ سال دیگر اقدام کنید. محدودیتی در تمدید مدت‌زمان اقامت خود و اینکه چند بار دیگر این تمدید را انجام دهید، وجود ندارد. ممکن است بخواهید پس از پایان اقامت ۳ ساله خود در بریتانیا برای درخواست اقامت دائم در این کشور درخواست دهید.

اینوویتر فاندر ویزای انگلیس

نحوه درخواست اینوویتر فاندر

درخواست باید آنلاین باشد. برای درخواست ویزا ابتدا باید احراز هویت شوید و سپس مدارک خود را ارائه دهید. اگر برای انجام این کار به یک قرار ملاقات نیاز دارید، ممکن است مجبور شوید زمان بیشتری را برای آن در نظر بگیرید. البته هنگام شروع برنامه‌های خود به‌راحتی متوجه خواهید شد که به آن زمان بیشتر و قرار ملاقات نیاز دارید یا خیر.

پس از درخواست آنلاین و ارائه مدارکتان، فرایند اخذ ویزا مدت‌زمانی طول خواهد کشید. اگر در خارج از بریتانیا باشید، معمولاً ۳ هفته طول می‌کشد و اگر در داخل بریتانیا باشید، این فرایند ۸ هفته زمان می‌برد. اگر برای اخذ اینوویتر ویزای خود قرار ملاقات نیاز داشتید، می‌توانید با پرداخت مقداری پول کارها را سریع‌تر پیش ببرید. تمام این موارد به این بستگی دارند که هنگام درخواست خارج از بریتانیا باشید یا داخل آن. نحوه درخواست شما به شرایط زیر بستگی دارد:

هزینه اخذ ویزای اینوویتر فاندر انگلیس

هزینه‌ای که برای اخذ ویزای اینوویتر فاندر انگلیس پرداخت می‌کنید کاملاً به این بستگی دارد که شما در چه موقعیتی آن را درخواست می‌کنید و در هنگام درخواست ویزا کجا هستید. شما ملزم به پرداخت هزینه ویزا برای خود به‌عنوان متقاضی و هریک از همراهانتان به‌طور جداگانه هستید. هزینه اینوویتر فاندر ویزا انگلیس در جدول زیر به‌طور خلاصه آمده است. سایر هزینه‌هایی که هنگام درخواست ویزای اینوویتر فاندر پرداخت می‌شود، شامل هزینه مراقبت‌های بهداشتی نیز خواهد بود که حتماً باید پیش از ارائه درخواست مبلغ آن را چک کنید.

شخصی که درخواست‌کننده ویزاست

درخواست خارج از بریتانیا

درخواست داخل بریتانیا

متقاضی

۱۱۹۱ پوند

۱۴۸۶ پوند

همسر و فرزندان متقاضی

۱۱۹۱ پوند برای هرکدام

۱۴۸۶ پوند برای هرکدام

اگر برای تمدید مدت‌زمان ویزای و اقامت خود در انگلیس درخواست می‌دهید یا قصد دارید نوع ویزای خود را عوض کنید، حتماً باید اطلاعات هویتی خود مانند عکس و اثر انگشت نیز ارائه دهید که البته این‌ها مستلزم پرداخت هیچ‌گونه هزینه‌ای نیستند و کاملاً رایگان انجام می‌شوند.

ویزای استارتاپ ویزای انگلیس

مزایای اینوویتر فاندر ویزا

اینوویتر فاندر ویزای انگلیس
معایب ویزای استارتاپ کانادا

محدودیت‌های اینوویتر فاندر ویزا

سخن پایانی

اینوویتر فاندر ویزای انگلیس یکی از انواع ویزاهای کار برای بریتانیاست که متقاضیان می‌توانند به‌کمک آن برای خود و اعضای خانواده‌شان اقامت دائم بریتانیا بگیرند. از شرایط ضروری برای این نوع ویزا ارائه ایده استارتاپی نوآورانه و کاملاً خلاقانه است. البته شرایط دیگری نیز برای دریافت این ویزا وجود دارد که آن‌ها را به‌طور مفصل شرح دادیم.

هزینه دریافت این ویزا برای متقاضی و هریک از همراهانش بسته به موقعیت و مکانی که از آن درخواست می‌دهند، متفاوت است. نحوه درخواست آنلاین است و می‌تواند در داخل انگلستان صورت بگیرد که به‌صورت تمدید ویزا یا تغییر نوع آن انجام می‌شود. همچنین می‌تواند خارج از انگلستان صورت بگیرد و برای افرادی است که قصد دارند تازه به انگلستان بیایند.

اخذ ویزای اینوویتر فاندر برای دارندگان آن مزایا و محدودیت‌هایی دارد که هنگام دریافت آن لیست این موارد را دریافت خواهند کرد. اگر در این زمینه تجربه‌ای دارید خوشحال خواهیم شد آن را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

سوال های پر تکرار

مهم‌ترین شرطی که متقاضی این ویزا باید داشته باشد این است که ایده استارتاپی کاملاً خلاقانه و نوآورانه برای کسب‌وکار خود در انگلیس داشته باشد. این ایده را باید اسپانسرهای مربوط تأیید کنند.

این ویزا ۳ تا ۶ سال اعتبار دارد و پس از آن می‌توان به‌طور نامحدود آن را هر ۳ سال یک بار تمدید کرد یا آن را به ویزای اقامت دائم تغییر داد.

این هزینه بسته به اینکه متقاضی در انگلیس باشد یا خارج از آن، برای او و همراهانش متفاوت است. هزینه درخواست‌های خارج از بریتانیا برای هر فرد ۱۰۳۶ پوند و هزینه درخواست‌های داخل بریتانیا برای هر فرد ۱۲۹۲ پوند است.

این درخواست آنلاین است و پس از احراز هویت، ارائه مدارک و پرداخت هزینه ویزا، درصورت واجد شرایط بودن می‌توانید آن را دریافت کنید.